wtorek, 8 grudnia 2009

Re:wizje czyli inwazja sztuki niezależnej 10-12 grudnia w WarszawieJedyna taka impreza w Warszawie!

Rok temu nominowana do nagrody miesięcznika „Aktivist” 2008 w kategorii Akcja!
Ponad 70 wydarzeń - muzyka, teatr, taniec, fotografia, film, sztuki plastyczne!

Re:wizje to przede wszystkim impreza integrująca warszawskie zespoły offowe, stowarzyszenia kulturalne i fundacje, niezależnych twórców, grupy teatralne, taneczne i muzyczne.

Podczas Inwazji zaprezentowane zostaną artystyczne projekty, które miały premierę w 2009 roku, lub wręcz powstałe specjalnie na Re:wizje. Uznani twórcy i młodzi zdolni. Możemy się spodziewać różnorodności artystycznej, dynamizmu i twórczego łączenia gatunków.

Wydarzenia Festiwalu będa odbywać się w całym mieście - zarówno w klubach muzycznych: m.in. Saturator, Hydrozagadka, Powiększenie, centrach artystycznych - Fabryka Trzciny i 1500 metrów do wynajęcia; niezależnych teatrach - Laboratorium Dramatu, Teatr Academia, Stara Prochoffnia, Teatr Wytwórnia, a także w praskich galeriach i na Dworcu Centralnym. Kulminacją Re:wizji, w sobotę 12 grudnia, będzie Noc Sztuki w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na 3 tysiącach metrów odbędzie się 20 wydarzeń artystycznych z różnych dziedzin sztuki.


Wstęp na imprezy festiwalowe jest bezpłatny. Na niektóre wydarzenia, z racji ograniczonej ilości miejsc, obowiązują wejściówki, które można zarezerować za pośrednictwem strony internetowej. Co roku Festiwal odwiedza kilkanaście tysięcy warszawiaków.

Re:wizje zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawa

Organizator: Fundacja CINEMA ART oraz Fundacja IMPACT.

Patroni medialni: Empik.com, Radio PIN, Aktivist, Dziennik Metro, Gazeta Wyborcza, TVN Warszawa, Onet.pl, Wiadomości24.pl, Independent.pl, MMWarszawa.pl, Gazeta Studencka, Przystanek Praga.

Partnerzy: EMMA PAK, ZTM, METROMEDIA, Pałac Kultury i Nauki.

Pełne informacje o Re:wizjach na stronie www.rewizjewarszawa.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz