czwartek, 25 marca 2010

Przyjdź pod Pałac po świetlówkęJuż w najbliższą sobotę, 27 marca o godz. 20.30 stolica po raz kolejny zaangażuje się w akcję „Godzina dla Ziemi” WWF. Światła charakterystycznych dla miasta obiektów i budynków, w tym Pałac Kultury i Nauki, zgasną na godzinę. WWF Polska zaprasza do włączenia się do akcji wszystkich warszawiaków – zgaszenia świateł w domu oraz przyjścia na happening pod Pałacem Kultury.

27 marca o godz. 20.30 w dniu „Godziny dla Ziemi” WWF odbędzie się happening zorganizowany przez organizację ekologiczną WWF w Parku Świętokrzyskim pod PKiN (skwer przy fontannie od ul. Świętokrzyskiej). Gościem specjalnym będzie Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. O 20.30, kiedy na godzinę Pałac Kultury pogrąży się w ciemności, mieszkańcy Warszawy, którzy przyjdą na happening ze swoją żarówką otrzymają w prezencie od WWF i IKEA energooszczędną świetlówkę. Świetlówki będą rozdawane przez gwiazdy, które włączają się w walkę ze zmianami klimatycznymi i które wsparły już akcję „Godzina dla Ziemi” WWF (zobacz spot z działem gwiazd na stronie WWW.wwf.pl/godzinadlaziemi ).

Hanna Gronkiewicz-Waltz angażuje się w akcję już po raz trzeci. W poprzednich latach w stolicy światło wyłączono w ponad 100 obiektach. .„Warszawa wspiera WWF od początku. W tym roku potwierdzamy swoje zaangażowanie w akcję, wyłączając kilkadziesiąt miejskich budynków, m.in. Pałac Kultury i Nauki, iluminacje mostów czy mury obronne Starego Miasta. – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz - Dla nas najważniejszy jest wymiar edukacyjny „Godziny dla Ziemi” WWF. Stolica Polski – obok innych miast polskich i zagranicznych da kolejny sygnał, że ochrona środowiska jest dla nas ważna, że Warszawa jest ekologiczna.”

W stolicy w trakcie „Godzinę dla Ziemi” WWF zgasną m.in. wszystkie mosty, wiele kościołów, hoteli i centrów handlowych, a także Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki, Zamek Królewski, Kancelaria Prezydenta i Premiera, kościół Św. Anny w Wilanowie, Katedra Jana Chrzciciela oraz Oświetlenie w Parku im. Stefana Żeromskiego. Dzięki wsparciu pani prezydent zgasną światła także w większości budynków, których zarządzanie leży w gestii Urzędu Miasta Warszawa. Ratusz zaangażował ponadto do udziału w „Godzinie dla Ziemi” WWF placówki edukacyjne – już ponad 200 szkół i przedszkoli zgłosiło chęć udziału w akcji.

Liczymy, że Warszawiacy nie zawiodą i tak jak w poprzednich latach licznie przyłączą się do naszej akcji – mówi koordynatorka „Godziny dla Ziemi” WWF Sylwia Wódz.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się przyjść na happening, warto zgasić w swoim domu oraz symbolicznie wyrazić przyłączenie się do akcji WWF zapisując się na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi.


***


Zgaszenie światła na godzinę podczas „Godziny dla Ziemi” WWF to symboliczny gest - celem akcji jest demonstracja jedności, determinacji i wiary w to, że świat potrafi zjednoczyć się, by sprostać jednemu z największych wyzwań naszych czasów – zmianom klimatycznym. WWF zachęca w ten sposób także do gaszenia zbędnego światła także na co dzień.
Akcja nabiera coraz większego rozpędu, a liczba miast deklarujących przyłączenie do inicjatywy stale rośnie. Do tej pory swoje poparcie wyraziło też ponad 60 znanych osób – dziennikarzy, aktorów i muzyków. Do akcji oficjalnie przyłączyło się 29 miast, w tym 14 wojewódzkich.


Więcej na temat akcji: www.wwf.pl/godzinadlaziemi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz