poniedziałek, 14 marca 2011

3. Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short WavesPrzygotujcie się na odbiór krótkich fal polskiego kina. Już wkrótce rozpoczynamy nadawanie!

Festiwal SHORT WAVES w 2011 roku już po raz trzeci wyśle w ogólnopolski i międzynarodowy eter swój sygnał. Angielskie słowo movie najlepiej oddaje ideę Festiwalu, który jest otwarty na wszystko co mieści się w definicji ruchomego obrazu. W programie znajdą się najciekawsze polskie produkcje krótkometrażowe: fabuły, dokumenty, animacje, wideo-art, reklamy i teledyski. Selekcja odbywa się w oparciu o dwa kryteria: długość (poniżej 30 minut) i doskonałą jakość filmu.
Program 3. Edycji Festiwalu obejmie 11 produkcji, a wśród nich filmy animowane, fabularne, dokumentalne, teledyski oraz formy przekraczające granice gatunkowe. Pokaz zamknie się w czasie 95 minut. Kompilacja najlepszych polskich krótkometrażówek między 24 marca a 16 kwietnia 2011 ponownie odwiedzi ponad 30 polskich oraz kilka zagranicznych miast.
Głównym celem organizowanego przez poznańską Fundację Ad Arte Festiwalu Short Waves jest prezentacja i promocja polskiego kina krótkometrażowego w kraju oraz za granicą. Festiwal daje twórcom niepowtarzalną szansę na zaistnienie w szerokiej dystrybucji – co roku nasze pokazy docierają bowiem do ponad 30 polskich miast. Gościmy również na forum międzynarodowym (m.in. w Berlinie, Dublinie i Londynie). Widownia w każdym z miast będzie mogła wziąć udział w głosowaniu, w wyniku którego wyłoniony zostanie zwycięzca. Główna Nagroda Festiwalu to 10 000 złotych, ponadto w tym roku Jury Profesjonalne Festiwalu przyzna dodatkową nagrodę: Short Waves PRO w wysokości 5 000 PLN.
Tak jak radiowe krótkie fale są odbierane w każdym punkcie na Ziemi, Festiwal Short Waves dociera do ponad 30 miast w Polsce oraz kilku zagranicznych, oferując widzom program złożony z najlepszych polskich filmów krótkometrażowych.

Więcej informacji na stronie www.shortwaves.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz