piątek, 28 września 2012

Targi Wiedzy Graficznej w Warszawie 26-28.10

Od 26 do 28 października 2012 już po raz drugi odbędzie się w Warszawie długi weekend z projektowaniem graficznym. Targi Wiedzy Graficznej 2012 organizowane przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej to wyjątkowe wydarzenie dizajnerskie łączące liczne i różnorodne aktywności w jeden duży 3-dniowy festiwal dizajnu graficznego, jedyny taki w Polsce.




Na całość wydarzenia złoży się około 140 konsultacji indywidualnych, 40 prezentacji i wykładów, 4 dyskusje tematyczne, 4 różnorodne warsztaty, 1 całodniowa konferencja, poświęcona kondycji dizajnu w szerokim społecznym i ekonomicznym kontekście, a także Bring Your Own Beamer – efemeryczna wystawa projekcji multimedialnych i wieczorne AVterparty. 


Targi Wiedzy Graficznej 2012 integrują wiedzę teoretyczną i specjalistyczne porady branżowe, najświeższe tendencje oraz historię polskiej grafiki użytkowej, profesjonalne case studies, self-publishing oraz warsztaty druku vintage, occupy design i projektowanie dla biznesu. Prawdziwą śmietankę stanowią goście Tragów – najlepsi twórcy wszystkich dziedzin projektowania graficznego (od typografii poprzez plakaty, ilustracje, opakowania, branding, projektowanie prasy,  kończąc na wizualizacji i mappingu).

W wydarzeniu weźmie około 100 uznanych projektantów i krytyków dizajnu z Polski oraz z zagranicy. Będą to między innymi: Agata Nowicka „Endo”, Agata Nowotny, Andrée Kahlmorgan, Bas van Beek,  Birgit S. Bauer,  Dominik Cymer, Joanna Erbel, Boryana Zafirova, Edgar Bąk, Erwin Bauer, Guy Julier,  Hector Ayuso Ros (OFFF), Honza Zamojski, agencja Cookie, Olka Osadzińaksa, Grzegorz Laszuk,  Piotr Socha, Jacek Utko, Jakub Stępień „Hakobo”, Jerzy Skakun i Joanna Górska, studio Huncwot, Paweł Przybył „Siedemzero”, Robert Chwałowski, Nina Beckmann (Kolla! Poster), Susanne Dechant, Richard van der Laken (What Design Can Do), Rick Poynor, Marian Misiak, Kuba Sowiński, Piotr Rypson,  Sara Kaaman & Martin Falck, Tzortzis Rallis to Occupied TImes, Tymek Jezierski, Zbiok i wielu innych.

Na wykłady, dyskusje oraz konferencje – wstęp wolny, konsultacje i warsztaty – obowiązują zapisy.


STGU również przygotowało część imprezową. Bo już 27 października w 1500m2 odbędzie się impreza, za którą odpowiadać będzie Music of the Future i Bassline. A pojawi się na niej jeden z najważniejszych twórców nowej sceny techno Randomer.




ZAPISY RUSZĄ JUŻ WKRÓTCE NA STRONIE INTERNETOWEJ TWG2012.PL




ZAPRASZAMY

wtorek, 25 września 2012

Retrosobota Telewizji Kino Polska



6 października
Telewizja Kino Polska zaprasza wszystkich na Retrosobotę! Przy okazji premiery portalu Moje Cudowne Lata w Café Kulturalna będzie można za darmo zeskanować stare zdjęcia, kupić szałowy retro ciuch, zapozować do fotografii  w starym stylu, uszyć z dziećmi stylową maskotkę i zatańczyć na retro prywatce. Start imprezy o 14:00.



Jeśli gdzieś w zakamarkach twoich szaf poniewierają się zdjęcia z rodzinnych albumów, na dnie szuflady niszczeją czterdziestoletnie slajdy, a pożółkłe kartony wyścieła kolekcja przedwojennych pocztówek – nie czekaj, aż ząb czasu rozkruszy je do reszty! Grupa pasjonatów z redakcji Telewizji Kino Polska założyła właśnie stronę MojeCudowneLata.pl – po to, by skarby z przeszłości ocalić od zapomnienia!



Wspomnienia to jedna z niewielu rzeczy, która potrafi naprawdę połączyć ludzi – mówi Łukasz Czapski, redaktor serwisu. – Kiedy zaczynamy rozmawiać o filmach Barei lub swoim pierwszym rowerze, świat się zmienia. Nasza przygoda ze wspominaniem zaczęła się od cyklu Telewizji Kino Polska pt. „Cudowne Lata”. Redakcyjni koledzy Asia Rożen, Basia Welbel i Wawrzyniec Brach wpadli wtedy na pomysł otwarcia strony, która zainspiruje ludzi do wspólnego wspominania.

Premiera Moich Cudownych Lat odbędzie się podczas Retrosoboty z Telewizją Kino Polska, 6 października w Café Kulturalna (PKiN). Wstęp na imprezę jest wolny, a wstąpić naprawdę warto – cho
by po to, by się przekonać, jak dużo urody kryją w sobie rzeczy retro. Na miejscu mamy możliwość zdigitalizowania swoich domowych archiwów (za darmo), modę vintage do patrzenia, przymierzania  i kupowania, studio fotograficzne w starym stylu, a dla dzieci – warsztaty szycia retro zabawek.

Specjalne atrakcje przygotowano też na wieczór. O 20:00 w Kinie KC zobaczymy zrekonstruowane cyfrowo: komedię „Nie lubię poniedziałku” i kronikę filmową z roku premiery filmu (1971). Partnerem pokazu jest KinoRP, a specjalne talony na film będzie można w dniu imprezy zdobyć w kawiarni Kulturalna.



Dla tych, którzy nie załapią się na seans, o 20:00 w Kulturalnej rozpocznie się Retro Prywatka. Na dobry początek mamy stylowe disco do starych polskich klipów, prosto z anteny Kino Polska Muzyka. O 22:00 do akcji wkroczą Panowie z Twardej – kolektyw DJ-ski, znany z miłości do starszych brzmień.

Specjalne atrakcje na Retrosobotę przygotowały też dwie retro anteny: Telewizja Kino Polska i Kino Polska Muzyka. W Kulturalnej będzie można zobaczyć ich propozycje na jesień, obejrzeć fragmenty programów i zdobyć utrzymane w klimacie retro plakaty. Szczególnie dużo niespodzianek zapowiada Telewizja Kino Polska, która w nowy sezon wkracza w zupełnie nowym stylu: – 1 października zmieniamy format emisji z 4:3 na 16:9 i wprowadzamy na antenę nową oprawę – zdradza Joanna Rożen-Wojciechowska, szefowa programowa stacji. – Chcieliśmy, żeby była stylowa, a nieraz zaskakująca; rozbrajająca jak dobra komedia, pełna nostalgicznego uroku jak najlepszy melodramat i kultowa jak dawne polskie seriale. Taka, od której w domu robi się raźniej i od razu chce się wspominać stare, dobre czasy!

Tego samego klimatu możemy się spodziewać przez całą Retrosobotę, co gwarantują także zaproszeni do Kulturalnej goście. Tacy, którzy z czasem przeszłym są za pan brat: artyści, blogerzy, projektanci, dziennikarze, znawcy retro designu i zakochane w modzie vintage szafiarki. Rozmowy z nimi pod hasłem Studio Retro poprowadzi dziennikarka Magda Juszczyk.

poniedziałek, 24 września 2012

Europejskie Targi Muzyczne po raz drugi!


Druga edycja Europejskich Targów Muzycznych daje szansę młodym zespołom! Spiesz się ze zgłoszeniem swojego zespołu!



Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane organizują w tym roku Konkurs Młodych Zespołów. W tym celu powstało porozumienie o współpracy z Sonicbids, jedną
z największych muzycznych platform internetowych, dzięki czemu każdy polski artysta, który zgłosi się do konkursu Młodych Zespołów towarzyszącemu Targom, otrzyma 3 miesięczne członkostwo na platformie za darmo.



Sonicbids to olbrzymia amerykańska internetowa platforma skupiająca artystów, promotorów, i wszelkie marki muzyczne na całym świecie. To tam można aplikować na zagraniczne festiwale, dowiedzieć się o każdej ważnej imprezie muzycznej. Posiadanie konta jest płatne. Dlatego, w tym roku powstał specjalny Konkurs, który pozwoli wyłonić najciekawsze zespoły i zaprezentować je podczas Europejskich Targów Muzycznych i bezpłatnie, do końca listopada, korzystać z tej platformy i promować się za granicą.

Aby wziąć udział w Konkursie Młodych Zespołów trzeba wejść na stronę Targów: www.targicojestgrane.pl , zapoznać się z regulaminem i wejść na podstronę targową na Sonicbids, tam trzeba stworzyć swój profil i dodać własną muzykę, zdjęcie oraz link do wideo. Na zgłoszenia czekamy do 12 października br.. Jury, w skład którego wejdą dziennikarze i przedstawiciele branży muzycznej, wyłoni co najmniej jeden zespół, który wystąpi na Targach. Wyniki opublikujemy 19 października.


Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane odbędą się już 24-25 listopada 2012 W Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki. To największa impreza świata muzyki w Polsce. Pojawią się na nich przedstawiciele polskich i zagranicznych wytwórni muzycznych, agencji koncertowych, festiwali, dziennikarze, managerowie, producenci i dystrybutorzy sprzętu audio, nagłośnienia, instrumentów oraz sami artyści, no i co najważniejsze fani.

Uczestników Targów czeka blisko 70 koncertów na 3 scenach, spotkania ze specjalnymi gośćmi, warsztaty, panele dyskusyjne. Będzie można spotkać znanych artystów, zdobyć autograf od swoich idoli i dowiedzieć się jak wygląda przemysł muzyczny od kuchni.

Na samych muzyków czekają spotkania z managerami, agentami festiwali, organizatorami koncertów. Tak jak w zeszłym roku, na ETM przyjadą goście z zagranicy: przedstawiciele festiwali, wytwórni i dziennikarze. To znakomite miejsce dla młodych muzyków na pojawienie się na scenie i szansa na wybicie się.

czwartek, 20 września 2012

Large Professor i Cormega w 55

28 września po raz pierwszy w Polsce wystąpią dwie ikony nowojorskiego rapu - Large Professor oraz Cormega.

UWAGA: Podczas koncertu Large Professor & Cormega odbędzie się premiera dokumentu "Pionierzy Stylu: Włodi". START 21:00!



Po premierze Włodek zagra kilka swoich numerów, w tym singiel z nowo nadchodzącej solowej płyty! Ponad to Pelson Molesta Parias zagra numery ze swojej najnowszej płyty "3854 i 3 kroki"! Za mikrofonem pojawi się także Hudy HZD a na gramofonach niezastąpieni Dj B oraz Dj Cent.
Bilety w cenie 30zł do nabycia na bramce oraz w następujących punktach:

5 Stairs - Chmielna 21
Central Store - ul. Chmielna 33 (Kino Atlantic)
Galeria Koloru - róg Solidarności i Jana Pawła na tyłach KFC
Serum - CH Land Lokal 114
Sideone - Chmielna 21

Imprezę wspiera BLOCX: https://www.facebook.com/pages/BLOCX/241285905891025

flyer:


Sprawdźcie kilka słów o nowojorskich artystach:

Cormega



Jedna z ikon hiphopowego Queens, nowojorskiego osiedla, które w latach 90. stanęło na czele prawdziwej rewolucji w ulicznym rapie. Niezwykle ceniony tekściarz z zapadającym na długo w pamięci głosem. Chociaż jego kariera nie potoczyła się wedle powszechnych oczekiwań, Cormega ma od blisko dwudziestu lat oddane grono fanów i ważną pozycję na scenie jednej z najważniejszych światowych metropolii.
Artysta ma na koncie sześć solowych albumów. Szczególnie ciepło zostały przyjęte przez fanów wydawnictwa „The Realness” z 2001 roku i „The True Meaning” wydane rok później. Druga z tych płyt została uznana przez prestiżowy magazyn „The Source” za najlepsze podziemne wydawnictwo tamtego okresu.
Wielu słuchaczy kojarzy naszego gościa przede wszystkim z racji burzliwej historii przyjaźni z Nasem. Jeden z najważniejszych raperów w historii gatunku był przez długie lata wielkim zwolennikiem talentu Cormegi. Pozdrawiał go między innymi w niezapomnianym nagraniu „One Love” z płyty „Illmatic”, przesyłając mu tym samym sygnały wsparcia w trudnym okresie, gdy „'Mega” przebywał w więzieniu. Po jego opuszczeniu Cormega miał właśnie z Nasem, AZ i
Foxy Brown wejść w skład supergrupy The Firm. Ostatecznie jednak do tego nie doszło i od tego czasu jego kariera, podobnie jak i przyjaźń z Nasem, przypominała sinusoidę.
Brak mainstreamowego sukcesu nie przeszkadza artyście w tym, aby być traktowanym jako żywa ikona rapu z Queensbridge. Emocje w jego tekstach, pasja i niesamowity talent do pisania niezwykle poruszających, doskonale oddających klimat życia na ulicach wielkiego miasta historii,
to kapitał, który zapewnił Cormedze na stałe miejsce wśród najważniejszych raperów debiutujących w Nowym Jorku na przełomie lat 80. i 90. W Polsce zobaczymy go po raz pierwszy.

Large Professor



Człowiek, który zostawił swój ślad na wielu najlepszych wydawnictwach hiphopowych lat 90. William Paul Mitchell, ukrywający się za pseudonimem Large Professor, to jeden z najwybitniejszych producentów w historii gatunku. Za mikrofonem radzi sobie równie dobrze, stąd też zdaniem wielu dziennikarzy oraz fanów gatunku, Large Pro w pełni zasłużył na określenie „one of the greatest producers on the mic”.
Mitchell w bardzo młodym wieku, z wielkim rozmachem wkroczył na scenę rapową. Jako członek formacji Main Source zdobył dużą popularność na przełomie lat 80. i 90. To pozwoliło mu nawiązać współpracę m.in. z duetami Eric B. & Rakim oraz Kool G Rap & DJ Polo. W 1992 roku Large Professor wyprodukował debiutancki singiel Nasa „Halftime”, a rok później wspomógł A
Tribe Called Quest na kultowym albumie „Midnight Marauders”. Muzyk ma na koncie również współpracę z takimi tuzami rapu jak Organized Konfusion, Busta Rhymes, Slick Rick, Mad Skillz, AZ czy kolektyw Boot Camp Clik.
O ile nagrania Large Pro dla innych muzyków przeszły do historii gatunku, nie miał on nigdy szczęścia w solowej karierze. Gdy w 1996 roku był u szczytu formy, wytwórnia Geffen z niejasnych przyczyn wstrzymała wydanie jego debiutanckiego autorskiego dzieła „The LP”. Wydawnictwo to przeszło do legendy, a na jego oficjalną premierę trzeba było czekać aż do 2009
roku. Obecnie muzyk promuje bardzo dobrze przyjęty przez fanów materiał „Professor @ Large”.

W najbliższym czasie ma się ukazać wspólny album Cormegi i Large Professora „Mega Philosophy”. Możemy się zatem spodziewać, że w piątek 28.9. na scenie klubu 55 usłyszymy premierowo kilka numerów z tego wydawnictwa.


https://www.facebook.com/centralstore33
https://www.facebook.com/5stairs
https://www.facebook.com/galeriakoloru
https://www.facebook.com/pages/SideOne/139686932725832
https://www.facebook.com/pages/Serum-Sklep/207275712658123