wtorek, 25 września 2012

Retrosobota Telewizji Kino Polska6 października
Telewizja Kino Polska zaprasza wszystkich na Retrosobotę! Przy okazji premiery portalu Moje Cudowne Lata w Café Kulturalna będzie można za darmo zeskanować stare zdjęcia, kupić szałowy retro ciuch, zapozować do fotografii  w starym stylu, uszyć z dziećmi stylową maskotkę i zatańczyć na retro prywatce. Start imprezy o 14:00.Jeśli gdzieś w zakamarkach twoich szaf poniewierają się zdjęcia z rodzinnych albumów, na dnie szuflady niszczeją czterdziestoletnie slajdy, a pożółkłe kartony wyścieła kolekcja przedwojennych pocztówek – nie czekaj, aż ząb czasu rozkruszy je do reszty! Grupa pasjonatów z redakcji Telewizji Kino Polska założyła właśnie stronę MojeCudowneLata.pl – po to, by skarby z przeszłości ocalić od zapomnienia!Wspomnienia to jedna z niewielu rzeczy, która potrafi naprawdę połączyć ludzi – mówi Łukasz Czapski, redaktor serwisu. – Kiedy zaczynamy rozmawiać o filmach Barei lub swoim pierwszym rowerze, świat się zmienia. Nasza przygoda ze wspominaniem zaczęła się od cyklu Telewizji Kino Polska pt. „Cudowne Lata”. Redakcyjni koledzy Asia Rożen, Basia Welbel i Wawrzyniec Brach wpadli wtedy na pomysł otwarcia strony, która zainspiruje ludzi do wspólnego wspominania.

Premiera Moich Cudownych Lat odbędzie się podczas Retrosoboty z Telewizją Kino Polska, 6 października w Café Kulturalna (PKiN). Wstęp na imprezę jest wolny, a wstąpić naprawdę warto – cho
by po to, by się przekonać, jak dużo urody kryją w sobie rzeczy retro. Na miejscu mamy możliwość zdigitalizowania swoich domowych archiwów (za darmo), modę vintage do patrzenia, przymierzania  i kupowania, studio fotograficzne w starym stylu, a dla dzieci – warsztaty szycia retro zabawek.

Specjalne atrakcje przygotowano też na wieczór. O 20:00 w Kinie KC zobaczymy zrekonstruowane cyfrowo: komedię „Nie lubię poniedziałku” i kronikę filmową z roku premiery filmu (1971). Partnerem pokazu jest KinoRP, a specjalne talony na film będzie można w dniu imprezy zdobyć w kawiarni Kulturalna.Dla tych, którzy nie załapią się na seans, o 20:00 w Kulturalnej rozpocznie się Retro Prywatka. Na dobry początek mamy stylowe disco do starych polskich klipów, prosto z anteny Kino Polska Muzyka. O 22:00 do akcji wkroczą Panowie z Twardej – kolektyw DJ-ski, znany z miłości do starszych brzmień.

Specjalne atrakcje na Retrosobotę przygotowały też dwie retro anteny: Telewizja Kino Polska i Kino Polska Muzyka. W Kulturalnej będzie można zobaczyć ich propozycje na jesień, obejrzeć fragmenty programów i zdobyć utrzymane w klimacie retro plakaty. Szczególnie dużo niespodzianek zapowiada Telewizja Kino Polska, która w nowy sezon wkracza w zupełnie nowym stylu: – 1 października zmieniamy format emisji z 4:3 na 16:9 i wprowadzamy na antenę nową oprawę – zdradza Joanna Rożen-Wojciechowska, szefowa programowa stacji. – Chcieliśmy, żeby była stylowa, a nieraz zaskakująca; rozbrajająca jak dobra komedia, pełna nostalgicznego uroku jak najlepszy melodramat i kultowa jak dawne polskie seriale. Taka, od której w domu robi się raźniej i od razu chce się wspominać stare, dobre czasy!

Tego samego klimatu możemy się spodziewać przez całą Retrosobotę, co gwarantują także zaproszeni do Kulturalnej goście. Tacy, którzy z czasem przeszłym są za pan brat: artyści, blogerzy, projektanci, dziennikarze, znawcy retro designu i zakochane w modzie vintage szafiarki. Rozmowy z nimi pod hasłem Studio Retro poprowadzi dziennikarka Magda Juszczyk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz