środa, 31 października 2012

Przetwory 7 już za chwilę


PRZETWORY 7, Rezydencja Twórczego Rycyclingu
8-9.12. 2012, hala 15 i 16, Soho Factory ul. Mińska 25 Warszawa
www.przetworydesign.com

maMy dzieci!
Tak się złożyło, że wielu ze współpracujących z nami na stałe projektantów, pojawiających się na każdej edycji Przetworów, zostało niedawno rodzicami. Ten designerski babyboom postanowiłyśmy uczcić dedykując tegoroczną Rezydencję Twórczego Recyclingu dzieciom. Szlachetny, dobrze zaprojektowany przedmiot dla najmłodszych to bardzo duże wyzwanie dla projektanta. Przetwory chcemy poświęcić temu elementowi dziecięcości, fantazji, zabawy, który jest niezbędnym narzędziem designera, który pozwala stawiać zaskakujące tezy, przełamywać schematy, wymyślać nowe funkcje i formy.

Przetwory od początku swojego istnienia stawiały na młodych designer w, którzy jeszcze raczkują, ale za chwilę staną z wielkim sukcesem na własnych nogach. W tym kontekście nasze hasło nabiera jeszcze jednego wymiaru. W tym roku z polskimi studentami uczelni artystycznych będą pracować m.in. Joel Degermark (Szwecja, www.joeldegermark.com), 2012 architecten (Holandia, 2012architecten.nl), grupa Karkatag (Serbia. www.karkatag.com), Andrea Kessler (Austria, www.isebuki.com), Mantas Lesauskas (Litwa, www.lesauskas.lt) wraz ze studentami Vilnius College of Design (http://www.dizainokolegija.l/) Zapraszamy na wykłady designer w z zagranicy, 7 grudnia na warszawskiej ASP, informacje szczeg łowe na stronie Przetwor w!
Jak co roku designerzy i grupy projektowe spotkają się na Przetworach, by w ciągu dwóch dni na oczach publiczności przetwarzać odpadki i śmieci w użyteczne przedmioty. I niemal wszystko, co powstanie, będzie można na miejscu kupić.

Jak co roku obok przetwórców zapraszamy do fabryki również projektant w z gotowymi produktami (formularze zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.przetworydesign.com) oraz szykujemy warsztaty i specjalną przestrzeń dla dzieci. Zapraszamy do Soho Factory w Warszawie 8 - 9 grudnia 2012.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz