wtorek, 5 stycznia 2010

TONY ALLEN po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie!Warszawa Palladium 20.02.2010
Bilety 95/110 balkon 115/130
Start 21.00 drzwi 20.00
Bilety dostępne :
ticketpro.pl, eventim.pl, ticketonline.pl, ebilet.pl, bileteria.pl, shortcut.pl, asfalt.pl
oraz bilety kolekcjonerskie:
waxbox shop, sideone shop, hey joe shop, rubikon shop, księgarnia CSW, klub Powiększenie
Po niezwykle gorącym przyjęciu prekursora etiopskiego jazzu Mulatu Astke z zespołem The Heliocentrics, prezentujemy koncert następnej gwiazdy z Czarnego Lądu..
W kolejnej odsłonie wystąpi legenda muzyki afrobeat, Tony Allen – perkusista, kompozytor, songwriter, współzałożyciel i wieloletni współpracownik orkiestry Fela Kuti`ego.
Allen jest powszechnie uznawany za twórcę afrobeatu i afrofunku, oraz wg Damona Albarna (Blur) i Briana Eno za „jednego z największych żyjących perkusistów świata”. Tony Allen jest oficjalnym ambasadorem czołowego producenta zestawów perkusyjnych firmy Pearl. Znany jest przede wszystkim jako podpora kultowego Africa `70, czy rewelacji ostatnich lat The Good, The Bad & The Queen. Na koncie ma współprace z takimi postaciami i grupami jak: Flea z Red Hot Chili Peppers, Damon Albarn, Salif Keita, Susheela Raman, Charlotte Gainsbourg, Air, Jimi Tenor oraz Sebastien Tellier.
W Polsce po raz pierwszy Allen wystąpi z własną 10 osobową afro-funkowa orkiestrą promując swój najnowszy album „Secret Agent” wydany przez World Circuit – odkrywców m.in. Buena Vista Social Club oraz innych tuzów muzyki World.
Po śmierci Fela Kuti`ego Allen kontynuował i udoskonalał jedyny w swoim rodzaju styl łączący funkowy groove i dub z polirytmiczną etniczną muzyką Joruba, stając się wspólnie z Jamesem Brownem, Curtisem Mayfield`em i George`m Clintonem jedną z najbardziej wpływowych postaci czarnej muzyki.
Twórczość Allena to kamienie milowe w ewolucji muzyki z Czarnego Lądu, zaś koncerty to prawdziwa funkowa petarda!
Po koncercie zapraszamy na niezwykłe afterparty do klubu Powiększenie, dowodzone przez Burn Reynoldsa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz