środa, 27 stycznia 2010

Weź udział w Miesiącu Fotografii w Krakowie 2010 !W roku 2010 podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie finał znajdzie finał konkursu fotograficznego : sittcomm.award – konkursu kierowanego do profesjonalistów, oraz eliminacji do sekcji Show Off – skierowanej do aspirujących fotografów.

Show Off to nowe wcielenie Programu Off Miesiąca Fotografii w Krakowie – zmiana formuły zakłada, że wyłonieni przez jury najlepsi fotografowie – amatorzy, pretendujący do grona profesjonalistów, którzy nadeślą swoje propozycje (w formie linków, blurbów, blogów, etc.) zostaną objęci specjalną opieką przez jurorów - kuratorów Show Off. W jury znajdą się osoby z tak odmiennych obszarów fotografii, jak Kuba Dąbrowski, Mikołaj Komar, Jacek Poręba, Karol Radziszewski czy Tomasz Sikora. Kuratorzy sekcji Show Off będą opiekować się wybranymi przez siebie laureatami: laureat razem z opiekującym się NIK kuratorem będzie miał za zadanie wypracować taką formułę, w której prace laureata będą prezentowały się najlepiej w ramach sekcji Show Off podczas Miesiąca Fotografii 2010.

Alternatywą dla profesjonalistów – i to nie tylko z Polski, lecz również z Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Grecji, Kosowa, Litwy, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji Słowenii, Turcji, Ukrainy i Węgier jest międzynarodowy konkurs sittcomm.award. Warunkiem zgłoszenia danego projektu fotograficznego jest ukończenie go w roku 2008 lub 2009 roku. Sitcomm award odbywać się będzie po raz czwarty a laureatem ostatniej edycji był Polak, Filip Berendt - wystawa jego prac objechała ponad dziesięć krajów. Tym razem – po raz pierwszy – uroczysty finał sittcomm.award odbędzie się na Miesiącu Fotografii w Krakowie 2010.
Konkurs organizuje Miesiąc Fotografii w Krakowie, Cee Photofund i Photo.Stttcomm.sk, a wspierają go International Visegrad Fund i Ministerstwo Kultury Słowacji.

Więcej informacji o obydwu konkursach już na www.photomonth.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz