środa, 23 lutego 2011

Paul Kalkbrenner i DJ Marky, czyli kolejne gwiazdy AudioriverTo zaledwie drugi pakiet gwiazd ogłoszonych przez festiwal świata niezależnego Audioriver, a już widać, że płocki event idzie na kolejny rekord. Po ekscytującym początku z Andersem Trentemoellerem na czele, przyszedł czas na Paula Kalkbrennera i DJ-a Marky. Oprócz bohatera „Berlin Calling“ oraz herosa sceny drum & bass, Audioriver ogłasza także występy Stamina MC, Walkner & Moestl feat. Tania Saedi, Son of Kick feat. Grems i Reso.

„Paul występował na Audioriver 2006, a jego set na głównej scenie został doskonale przyjęty przez publiczność, która od tamtego czasu, rokrocznie wnioskuje na licznych forach internetowych, żebyśmy zorganizowali powrót Kalkbrennera. My jednak konsekwentnie czekaliśmy na nowy album autorski. A że kolejna płyta artysty ma się ukazać właśnie w tym roku, nie wahaliśmy się ani chwili. Szczególnie, że nowe utwory Kalkbrennera – jak choćby , który można usłyszeć w filmie <2010 – A Live Documentary> – pokazują, że nadchodzący materiał będzie równie dobry, jak dotychczasowa twórczość niemieckiego artysty. A jest to twórczość jedyna w swoim rodzaju.“ – komentuje rzecznik festiwalu, Łukasz Napora.

Z kolei DJ Marky to nie tylko heros drum & bassu, ale i brazylijski bohater narodowy. Od ponad 20 lat na scenie, uwielbiany przez widownię na całym świecie, wybitny DJ i producent. Jego najsłynniejszy utwór, nagrany wspólnie ze Stamina MC i XRS dotarł aż na 15 miejsce UK Top Chart, a dziś jest uznawany za absolutny klasyk gatunku. Co więcej, w Płocku u jego boku wystąpi właśnie Stamina, czyli jeden z najsłynniejszych MC w elektronicznym świecie. DJ Marky to nie tylko historia gatunku. To także jego teraźniejszość i przyszłość, o czym najlepiej świadczy styczniowa kompilacja „Fabriclive.55“.

Jeśli zaś chodzi o nazwiska „z przyszłością“, to w tę kategorię zdecydowanie wpada Son of Kick. W gąszczu wychodzącej dziś muzyki, czujne uszy i oczy organizatorów festiwalu wyłapały ten niesamowity talent będący – właściwie – na początku swej drogi. Son of Kick ma na koncie zaledwie cztery single, ale ich poziom każe wierzyć, że na tym się nie skończy. Dubstep, electro, IDM, hip hop - to wszystko można znaleźć w muzyce Michaela Abadiego. Son of Kick towarzyszył na wokalu będzie francuski raper, producent i artysta graffiti - Grems, którego możliwości można usłyszeć m.in. w utworze „Guacha“.

Pozostając w połamanych i zbasowanych brzmieniach, Audioriver sprowadza jednego z najbardziej cenionych obecnie producentów z kręgów drum & bass i dubstep, czyli Reso. Świadczą o tym takie single, jak „War Machine“ i „Technetium“, remiksy dla Qemists czy Crookers oraz fakt udziału w specjalnym wydaniu Producer Masterclass magazynu „Computer Music“ poświęconym właśnie tym gatunkom tanecznej elektroniki.

Ostatni na liście są Uwe Walkner i Karl Moestl, których fani downtempo i nu jazzu powinni dobrze znać, bo austriacki duet zasłynął około 2000 roku właśnie takimi produkcjami. Po dwóch latach panowie postanowili się rozejść i skupić na solowych projektach. Ostatnio ich drogi znowu się zeszły, co zaowocowało bardzo dobrze przyjętą płytą „Structures“. Magazyn „IDJ“ umieścił ją na liście najlepszych płyt 2010, a niemiecka instytucja Shallplatten Kritik nominowała ją do tego miana. Uwe i Karl tym razem nagrali wysublimowaną i jednocześnie bardzo chwytliwą mieszankę downtempo, dubu i techno okraszoną świetnymi wokalami. Na płockiej scenie, swojego pięknego głosu użyczać będzie im Tania Saedi, która wkrótce wyda swój debiutancki album „Exhale“. Saedi to artystka, która także solo mogłaby być gwiazdą Audioriver.

Znamy też już ceny biletów na festiwal i prezentują się one następująco:
1. pula – 89 pln (karnet dwudniowy)
2. pula – 120 pln (karnet dwudniowy)
3. pula – 150 pln (karnet dwudniowy) oraz 85 pln (bilet jednodniowy)

Daty sprzedaży zostaną podane wkrótce.

Festiwal odbędzie w dniach 29-31 lipca 2011 w Płocku.
Więcej info na www.audioriver.pl


***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 5 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok 15 tys. osób każdego dnia.

Szósta edycja Audioriver odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2011.

Dotychczas ogłoszono koncerty następujących artystów:
Trentemøller Live In Concert, Paul Kalkbrenner live, DJ Marky, Modeselektor, Reboot live, Pan-Pot, Walkner & Moestl feat. Tania Saedi, Reso, Ernesto Ferreyra, Son of Kick feat. Grems, Stamina MC.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz