piątek, 31 sierpnia 2012JESIENNA MUZYCZNA OFENSYWA NA OTWARCIE TARGÓW MUZYCZNYCH!
RED BULL SOUNDCLASH, WARSZAWA, 22 LISTOPADA 2012

Wraz z nadejściem jesieni kończy się sezon festiwalowy, a wielbicielom niezapomnianych doznań muzycznych pozostają sale koncertowe i życie klubowe. W tym roku to się zmieni - jesienna muzyczna stagnacja zostanie przerwana! Po raz pierwszy do Polski zawita międzynarodowa edycja Red Bull Soundclash - wydarzenia, które wstrząśnie krajową sceną muzyczną! 22 listopada w Soho Factory w Warszawie w ramach imprezy otwierającej drugą edycję Europejskich Targów Muzycznych Gazety Co Jest Grane, odbędzie się kolaboracja roku! Dwa zespoły prezentujące odmienne nurty muzyczne staną naprzeciw, by zawalczyć o uznanie publiczności! Ich walkę oceni jury. W tej roli wystąpi widownia!
O RED BULL SOUNDCALSH
Red Bull Soundclash to wydarzenie, które wymaga silnego zaangażowanie nie tylko zespołów w nim uczestniczących, ale również publiczności. Muzyczna kolaboracja pomiędzy artystami prezentującymi zupełnie odmienne gatunki odbywa się na dwóch scenach ustawionych frontem do siebie. Niewielka przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona jest widzami, których zadaniem jest ocena obu kapel. To właśnie o ich przychylność zabiegają gwiazdy Red Bull Soundclash. Po każdej z czterech rund decybelomierz dokonuje pomiaru oklasków oddanych na dany zespół.


SKĄD SIĘ WYWODZI RED BULL SOUNDCLASH
Pomysł dźwiękowego pojedynku wywodzi się z Jamajki. Od lat 50. uliczne soundsystemy rywalizują ze sobą
o przychylność fanów, grając reggae, dancehall i ska. Aby udowodnić całej dzielnicy, kto jest najlepszy, organizuje się pojedynki soundsystemów. Wygrywają Ci, którzy grają lepiej i głośniej. Rolę jury pełni publiczność. Ta dźwiękowa kolaboracja stanowi niepowtarzalne wyzwanie dla artystów. Nie tylko muszą wykazać się kreatywnością, dystansem do siebie i do oponentów ale również zaprezentować się z nowej – nieznanej dotąd strony muzycznej. Polscy artyści, którzy podjęli wyzwanie Red Bull Soundclash z pewnością nie jednego fana zaskoczą twórczością, którą zaprezentują 22 listopada w warszawskim Soho Factory.ZASADY RED BULL SOUNDCLASH
Pierwszym zadaniem postawionym przed zespołami będzie wykonanie coveru znanego utworu, który wybierze dla nich DJ. W drugiej rundzie uczestnicy będą przerabiali wzajemnie własne nagrania – przejmą utwór wykonywany na sąsiedniej scenie i przerobią go według własnego uznania. W trzeciej natomiast muszą wykonać swoje kawałki w stylach, które narzuci im DJ. W finałowej rundzie na każdej ze scen pojawiają się nieoczekiwani goście specjalni, którzy do momentu wyjścia na scenę pozostaną tajemnicą.JACY ARTYŚCI BRALI UDZIAŁ W RED BULL SOUNDCLASH
Pod szyldem Red Bull Soundclash artyści stają na przeciwległych scenach już od 2006 roku. Sukces pierwszych edycji spowodował, że impreza została rozpowszechniona na wszystkie kontynenty i przyciąga coraz bardziej znane nazwiska. Wśród międzynarodowych gwiazd, które podjęły wyzwanie, są m.in.: Snoop Dogg, Erykah Badu, The Roots, The Ting Tings czy Linda Perry. Jak komentuje Erykah Badu „Red Bull Soundclash to generalnie masa dobrej zabawy. Dla mnie to nie jest bitwa, rywalizacja a bardziej współpraca, kreatywna kolaboracja, podczas której mogę poznać nowych przyjaciół.” 

1 komentarz:

  1. ᐈ Review of Rb88 for 2021 - Topbet
    ⚽ Rb88 is a brand new casino and 10cric betting rb88 site operated by the same company and under 온카지노 a license issued by the Malta Gaming Authority.

    OdpowiedzUsuń