poniedziałek, 10 sierpnia 2009

Kontrowersyjny Chris Cunnigham już 13 września zaprezentuje w Krakowie swoje audiowizualne show.


Pracował z Madonną i Björk, 13 września wystąpi z multimedialnym show w Krakowie
Geniusz efektów specjalnych, kultowa postać świata filmu, teledysków i reklamy, oryginalny, a zarazem wyjątkowo kontrowersyjny Chris Cunnigham już 13 września zaprezentuje w Krakowie swoje audiowizualne show. Tworzony na żywo projekt reżysera przełomowych wideoklipów Madonny, Björk, Portishead i Aphex Twina to miks niepublikowanych dotąd prac wideo wyświetlanych na trzech ekranach z autorskimi ścieżkami dźwiękowymi i remixami muzycznymi.

Niespełna 39-letni Brytyjczyk uważany jest za jednego z najbardziej kreatywnych twórców XXI wieku. Bez jego niekonwencjonalnego, często wręcz szokującego stylu oscylującego na pograniczu horroru, science-fiction, medycznego thrillera, groteskowej komedii i mocnej erotyki, trudno wyobrazić sobie świat współczesnej sztuki. Swoją twórczością poraża, bulwersuje, a jednocześnie zachwyca. Jest bowiem jednym z tych nielicznych twórców, którzy swoją sztukę potrafią doprowadzić do niebezpiecznego ekstremum. Świat z filmów Cunninghama jest jak „Matrix” odarty z wirtualnej rzeczywistości. Ten sam technologiczny chłód, ta sama kolorystyka operująca czernią, szarościami i różnymi odcieniami błękitu, a także równie częsta jak u braci Wachowskich ekwilibrystyka symbolami popkultury.

Już 13 września o godz. 23.00, w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie – intrygujące, zaskakujące, kontrowersyjne show Chrisa Cunninghama po raz pierwszy zostanie zaprezentowane w Polsce, w dniu inauguracji 7. Festiwalu Sacrum Profanum.


Szczegółowy program, biogramy artystów i najświeższe informacje dotyczące Festiwalu znajdziecie Państwo na stronie internetowej imprezy: www.sacrumprofanum.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz