wtorek, 19 czerwca 2012Bowerbirds

05.07.2012 – Kraków, Rozrywki 3

Bowerbirds znajdują się na pograniczu między freak-folkową ferajną, na której czele stoją Devendra Banhart i Joanna Newsom, a słonecznym popem Lavender Diamond. Świadomie udziwniony skład zespołu i instrumentacja rozwija się w pozytywne brzmienie ich muzyki, które jest odświeżająco bezpośrednie.
Korzenie Bowerbirds leżą w mieście Raleigh w Północnej Karolinie. Tam na czele indie-rockowego trio Ticonderoga stał wokalista i gitarzysta Bowerbirds - Phil Moore. Podczas nagrywania drugiego albumu Ticonderoga, w 2005 roku, Moore podjął pracę polegającą na obserwacji ptaków dla North Carolina Museum of Natural Sciences, która wymagała życia w leśnej chacie, daleko od cywilizacji. Wkrótce dołączyła do niego jego dziewczyna - artystka Beth Tacular, która w tejże chacie zajęła się malowaniem obrazów. Wieczorami Phil zaczął pisać piosenki inspirowane otaczającą ich, piękną przyrodą. A kiedy Ticonderoga rozpadła się w trakcie trasy promującej ich drugi album, Moore i Tacular założyli swój własny zespół - Bowerbirds.W tym ograniczonym składzie nagrali w 2006 roku swoje pierwsze EP:„Danger at Sea", zawierające sześć piosenek. Po zaproszeniu do zespołu producenta i multi-instrumentalisty Marka Paulsona, który urozmaicił i dopełnił brzmienie zespołu, Bowerbirds wydali w 2007 roku swój debiutancki album „Hymns for a Dark Horse"; drugi LP - „Upper Air" ukazał się w 2009.Najnowsza płyta Bowerbirds - „The Clearing" - jest genialnym rozwinięciem muzyki zespołu. Album został nagrany w April Base, domowym studiu Bon Iver'a w Wisconsin, przez Briana Josepha (który zajmował się też nagraniami Bon Iver'a). Doskonały na poziomie produkcji i instrumentacji, pozostaje zbiorem pięknie skomponowanych, ujmujących swoją wrażliwością i szczerością piosenek. Opowiadają one historie o przemijaniu i odradzaniu się, w kontekście wszechobecnej w twórczości Bowerbirds natury. Historie te są nostalgiczne, ale niosą nam również nadzieję.


Na koncerty Bowerbirds i Screaming Females zapraszamy ludzi z karnetami z Green ZOO Festival, płacą oni 10 zł mniej za bilet. Bilety można sobie rezerwować na stronie www.frontrowheroes.com i odbierać w cenie przed sprzedażowej w dniu koncertu. 

4 komentarze:

 1. It's really nice and meaningful. it's really cool blog.
  바카라사이트

  OdpowiedzUsuń
 2. Really a nice article. Thank you so much for your efforts. Definitely, it will be helpful for others. 바카라사이트

  OdpowiedzUsuń
 3. It's really pleasure to read your post. Thank you so much for writing such a nice post. 바둑이게임

  OdpowiedzUsuń
 4. Very nice work keep it up thanks for sharing the knowledge to us. 바카라사이트

  OdpowiedzUsuń