czwartek, 19 stycznia 2012

AZARI & III w Warszawie

Szaleństwo, które zapanowało dookoła nich po wydaniu singli HUNGRY FOR THE POWER i RECKLESS (WITH YOUR LOVE) sprawiło, że nieustannie pytają o nich kluby i festiwale z całego świata. Żonglerka stylami i muzycznymi gatunkami sprawiły, że ich fanbase sięga od MADONNY (zespól został oficjalnym supportem na nadchodzącej trasie artystki), przez ANNIE MAC do GRIZZLY BEAR, FRIENDLY FIRES, JAMIE JONESA czy BOYS NOIZE. O remixy prosili do tej pory Robyn, Romy xx, Cut Copy, Health czy Booka Shade. Ta grupa nie daje się przyporządkować do żadnej ze scen, jest raczej pomostem łączącym światy dance i indie umiejętnie inkorprując zarówno underground jak i mainstream.Z europejskiej perspektywy wydawać by się mogło, żę to nagły sukces, jednak Azari & III spędzili lata na kanadyjskiej scenie pod różnymi pseudonimami od połowy lat 90. Ich czwórka experymentowała z praktycznie każdym stylem muzycznym od house do garage rocka, od shoegazer do space disco. Ale coś całkiem nowego powstało w 2008 roku, kiedy połączyli siły w swoim sekretnym mateczniku. Dźwięk absolunie ponadczasowy, zupełnie nie brzmiący retro. Instrumenty i metody pracy sprawiają, że ten materiał mógłby powstać w latach 80., ale brzmi on tak nowocześnie, że idealnie pasuje zarówno do playlist modnych DJ-ów, normalnych stacji radiowych i na każdy dancefloor. Dołączenie dwójki orginalnych wokalistów dodało projektowi finezji i katapultowało band na pierwsze miejsca list przebojów min. w Niemczech . O ich występach i twórczości owacyjnie wypowiadały się zarówno undergroundowe i maiunstreamowe media.

Dzień wydania albumu dla wielu był niespodzianką, dla wielu odpowiedzią na długie oczekiwanie. Oprócz największych hitów zespół zawarł na nim prawdziwy kalejdoskop tripowych brzmień, czasami wzyzwających, ale zawsze z porywającym melodyjnie pop-appealem.

Wielu nazwało ich najlepszym livebandem festiwalowym minionego lata - Coachella czy Melt - feedbacki byly rewelacyjne. Do tej pory na trasie AZARI & III brakowało polskiego adresu - ten fakt zmieni się już 08.02 z czego jesteśmy dumni i serdecznie Was zapraszamy.

08.02 AZARI & III @ 1500 m2
support : tba
start: 20 tix : 40/50 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz