poniedziałek, 9 stycznia 2012

King of Kong Bday 14.01

"W tym roku King of Kong obchodzi swoje 5 urodziny ! Poprzedni rok był dla nas bardzo pracowity, ale też bardzo satysfakcjonujący, udało się współorganizować Lovecats, zaprosić takich gości jak Jessica 6 czy Glass Candy, był dalszy ciąg imprez w Que Huongu czyli Phodisco, Festiwal Sonic Fiction w ramach Przemian, i szalone tańce w willi na Barskiej ( Bobby Viteriti, Axel Boman). KoK to także duet producencko/remikserski Artur 8 i Max Skiba, mający na koncie remiksy dla The Glimmers, Diskokaine i Acid Washed, oraz prężnie działający managment dla coraz bardziej popularnego The KDMS.Z okazji urodzin po raz pierwszy w Polsce zagra jeden z najbardziej uznanych i rozchwytywanych producentów, djów i remikserów post-dyskotekowej sceny - Leo Zero. Leo aktywnie działa na brytyjskiej scenie klubowej od początku lat 90 - jest przedstawicielem najbardziej wpływowego pokolenia artystów przekraczających międzygatunkowe granice w spektakularnych setach, do którego można zaliczyć też Idjut Boys czy DJ Harveya. W połowie lat 90 był współzałożycielem Chicane - po sporym sukcesie debiutanckiego albumu utwór "Offshore" do dziś uznawany jest za klasyka muzyki tanecznej. Współprowadząc legendarne imprezy: Soulsonic i Faith, współpracował z m.in. Terry Farleyem, Billem Brewsterem i Stuartem Pattersonem, grając od Ibizy po Miami jako "ostatni bastion prawdziwego acid house" (wg słów Petera Tonga). W ostatnich latach współtworzył m.in. A Mountain Of One, grupę udanie transplantującą estetykę psychodelicznego rocka w estetykę muzyki klubowej.

W ubiegłym roku ceniona oficyna Strut wydała kompilację i mix "Disconnect", dokumentującą nieprzeciętne umiejętności i szerokie pasmo fascynacji Leo - od nowej fali, post punku, punk-funk, industrialu, dubu po słoneczne piosenki. Pod koniec roku pojawiła się płyta "Very Repetitive" - nowe podejście do sztuki editu, opartego na zapętlonych mini-samplach. Do Warszawy Leo Zero przyjeżdża w przededniu wydaniu "Acid Life", w pełni autorskiego albumu odświeżającego muzykę czasów, gdy taniec był stylem życia, a używki powszechnie dostępne.

Wyjątkowe wsparcie zapewni występ live - Forgotten Circus to nowy,długo oczekiwany projekt Motyla i Mikołaja Benedykciuka.

Wszystko to w specjalnie przygotowanej Sali Kruczkowskiego w Pałacu Kultury, i jak co roku liczymy na wasze przybycie, wspólne tańce, rozmowy i toasty, a my jak zwykle postaramy się by była to niezapomniana noc. O bar zadba Praski Winowajca!"

Line UP :

LEO ZERO / LONDON
MAXI SKIBA & ARTUR8 AKA KING OF KONG
JEDYNAK
MOTYL LIVE !
PROJEKT WARSZAWIAK DJ SET
SHAREEF
MACIEK SIENKIEWICZ
JEALO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz