czwartek, 12 lipca 2012

Exklusiv Prize czeka na Ciebie!Exklusiv Prize, to nowa odsłona prestiżowego konkursu organizowanego przez redakcję magazynu Exklusiv od ośmiu lat. Przy jego organizacji wspierali nas Mamastudio oraz Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej, a w jury zasiadali m.in.: Marek Raczkowski, Agata Bogacka, Jacek Utko, prof. Buszewicz, Jakub Jezierski oraz Jakub „Hakobo” Stępień. Ideą przyświecającą organizacji GrafEx-u było tropienia młodych talentów w dziedzinie grafiki, ilustracji i projektowania, które wspieraliśmy na łamach magazynu.
Od tego roku wraz z wyróżnieniem Exklusiv Prize dajemy większą możliwość wykazania się początkującym artystom - zapraszamy do udziału fotografów, artystów wizualnych, twórców video-artu i filmowców. W ten sposób redakcja Exklusiv chce przyczynić się do animowania środowiska i wspierania najzdolniejszych absolwentów akademii sztuki oraz amatorów. Jak pokazują ostatnie lata laureaci GrafEx-u z powodzeniem startują w kolejnych konkursach, nawiązują współpracę z liczącymi się na rynku firmami. Exklusiv Prize ma kontynuować tę tradycję i ma być krokiem dalej w świat współczesnej sztuki.

W czerwcu na łamach magazynu Exklusiv ogłoszono konkurs, w którym młode talenty otrzymują zadanie związane z projektowaniem graficznym, fotografią analogową oraz sztuką video. Nadsyłane prace będą oceniane przez jury, które wyłoni najbardziej uzdolnionych grafików, ilustratorów, fotografów, video-artystów i filmowców. Młodzi, zdolni dzięki nam mają możliwość zaistnienia w środowisku twórców i projektantów. Wyszukujemy przyszłe gwiazdy!

Tegorocznym zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy pod tytułem „Exklusivny stan umysłu” jednej z trzech technik:

1. grafika/ilustracja
2. fotografia analogowa
3. film z telefonu komórkowego


Na podstawie materiałów i wskazówek dostarczonych przez redakcję uczestnicy konkursu mają przygotować własną, subiektywną wypowiedź graficzną, fotograficzną lub video. W jury zasiadają specjaliści w danych dziedzinach m.in. Rene Wawrzkiewicz, Tomek Rygalik, Przemek Truściński, Aga Kozak, Anna Zimecka, Iza Grzybowska.

Konkurs trwa do 7 września 2012. Szczeegóły i regulamin dostępne na www.exklusiv.pl

Patronami merytorycznymi:
- Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
- Fundacja Sztuk Wizualnych
- Stowarzyszenie Agencji Reklamowych
Patronami medialnymi:
Chilli Zet, Co jest grane, Aktivist, fotopolis, Brief i Art&Business 

1 komentarz:

  1. Endless fun entertainment Can't find anywhere else Must be here only. Don't wait. Apply today. Just a few minutes and receive income into your account. Let's go. betflix

    OdpowiedzUsuń