poniedziałek, 16 lipca 2012Surfing Challenge - święto surfingu nad Bałtykiem

Najlepsi polscy riderzy, aktywacje eko&art i dużo dobrej zabawy, tak będzie wyglądała VI edycja zawodów Polish Surfing Challenge. Nowa, bogatsza i dostępna dla wszystkich formuła, ale zawsze ta sama wyjątkowa atmosfera, plus emocje, adrenalina, współzawodnictwo, a przede wszystkim surferski life style sprawią, że wszyscy poczują magię tego sportu. Od tego roku impreza ma również nowego sponsora, którym została kultowa surferska marka Quiksilver.
W tym roku eventy odbędą się 11 i 18 sierpnia, zaś same zawody rozegrane zostaną na prognozę w dniach od 10-31 sierpnia w Chałupach i jak twierdzą organizatorzy, przekonają wszystkich niedowiarków, że chociaż nie żyjemy w Kalifornii, jednak bałtyckie warunki wystarczają do uprawiania tej dyscypliny sportu w Polsce.


Jak zauważa Maciek Krystosiak, organizator zawodów Polish Surfing Challenge oraz prezes polskiego oddziału organizacji Surfrider Foundation, podstawą organizowanych od sześciu lat imprezy jest chęć podzielenia się pasją. Pokazanie szerokiej publiczności na czym polega kultura i magia surfingu i jakie niesie ze sobą wartości. W tym roku pokażemy, że aby uprawiać surfing nie potrzeba specjalnych warunków, wielkich fal, wiatru czy pieniędzy. Wystarczą chęci i zapał do zdobywania nowych doświadczeń.
W porównaniu z latami ubiegłymi organizatorzy zawodów Polskie Stowarzyszenie Surfingu i Front Brand Integrated zadbali, by obecna edycja była dostępna dla wszystkich i dlatego impreza została podzielona na trzy części.


Surfing Challenge (zawody podczas sztormu), SUP (popularne na świecie pływanie na desce przy pomocy wiosła), oraz Eko&art. (wspólne tworzenie z odpadów dzieł sztuki). Całość zakończy clean up, wspólny spacer uczestników imprezy połączony ze sprzątaniem plaży.
Ponieważ jednym z patronów honorowych zawodów jest fundacja Surfrider, duży nacisk położony zostanie na ekologię. Nam surferom szczególnie bardzo zależy na zachowaniu równowagi w przyrodzie, gdyż to dzięki niej możemy uprawiać tę dyscyplinę. Nie zamierzamy jednak nikogo straszyć, ani pouczać. Poprzez sztukę chcemy dotrzeć do wrażliwości ludzi, pokazać, że do bycia eko wystarczą naturalne zachowania, takie jak wyrzucenie butelki, czy papierka do śmietnika, a nie pozostawienie go na plaży. Dlatego w tym roku zaprosimy artystów, którzy z korków, zużytych butelek, tworzyw sztucznych stworzą niepowtarzalne dzieła sztuki. Oczywiście każdy będzie mógł wziąć udział w zabawie.
Jak mówi Jan Stelmaszczyk, reprezentujący Quiksilvera w Polsce, podoba mi się pasja i zaangażowanie organizatorów zawodów w to co robią od kilku lat. Podpisaliśmy umowę, angażując markę Quiksilver w zawody PSC, gdyż mam nadzieję, że sumując nasze wspólne doświadczenia możemy stworzyć naprawdę wielką imprezę i przyczynić się do popularyzacji surfingu w Polsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz