czwartek, 16 lipca 2009

Aphex Twin gwiazdą 7. Festiwalu Sacrum Profanum„Kilka miesięcy szczegółowych rozmów zakończyło się sukcesem. Bardzo zależało nam na zaproszeniu tego artysty, nazywanego po obu stronach Atlantyku „następcą Mozarta” i „jednoosobowym Kraftwerk”. To najważniejszy przedstawiciel gatunku, wytyczający nowe ścieżki i trendy w rozwoju muzyki elektronicznej na świecie. Pokazuje się niezwykle rzadko, pieczołowicie dobierając miejsca swoich występów. Tym bardziej jesteśmy dumni, że jego dwa (sic!) ekskluzywne koncerty odbędą się w ramach finału 7. Festiwalu Sacrum Profanum. Panie i Panowie – Aphex Twin.”
Filip Berkowicz, Dyrektor Artystyczny

Aphex Twin (właściwie: Richard David James), uznawany przez krytyków za jednego z najbardziej twórczych artystów współczesnej muzyki elektronicznej, wystąpi w hali ocynowni chemicznej w Nowej Hucie 18 i 19 września. Krakowska publiczność będzie świadkiem wyjątkowego wydarzenia: artysta nie tylko wystąpi po raz pierwszy w Polsce, ale także wyjątkowo – zagra dwa koncerty z rzędu.

Premierowe, ekskluzywne koncerty w Polsce światowego guru muzyki elektronicznej – Aphex Twina poprzedzą występy DJ-a Rephlex Records.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz