piątek, 10 lipca 2009

Parkowanie8-9 sierpnia 2009 Park Oliwski, Gdańsk, wstęp wolny
PARKOWANIE to doroczne święto Parku Oliwskiego. Trzecia już edycja imprezy, ma sprawić, że mieszkańcy Trójmiasta odkryją w pozornie dobrze znanym Parku Oliwskim jeszcze więcej atrakcji. Celem tegorocznego PARKOWANIA jest stworzenie dużego, plenerowego i wydarzenia popularyzującej naukę i technologię. Wykorzystując przestrzeń tego pięknego, barokowego parku organizatorzy - Stowarzyszenie A KuKu Sztuka - stawiają sobie za cel wykreowanie miejsca przyjaznego własnym poszukiwaniom i odkryciom, zainspirowanie uczestników projektu do zagłębiania się w sprawy otaczającej nas techniki, nauki i technologii przez zabawę i eksperymenty interaktywne, a także zachęcenie do świadomego i otwartego korzystania z przestrzeni publicznej miasta. Także i w tym roku nie zabraknie kina plenerowego, śniadania na trawie, warsztatów dla dzieci, gry w boules czy otwartych zajęć z jogi i tai chi. Dodatkowo, po raz pierwszy w Trójmieście, po raz pierwszy w plenerze i po raz pierwszy w Parku Oliwskim, zostanie zaprezentowany spektakl Elektrownia Dźwięku - zdobywca nagrody głównej dla najlepszego wydarzenia Nurtu Off, podczas 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Będzie to pierwsza taka próba, zmierzenia się i „okiełznania” przestrzeni Parku, jednoczesnego „wprowadzenia” nowocześnie brzmiącej muzyki, działań scenicznych oraz wizualnych elementów.
Spektakl Elektrownia Dźwięku to dźwiękowa opowieść o fikcyjnych sposobach przetwarzania dźwięku w światło. Autorzy widowiska - Małe instrumenty, współpracują w muzyce i na scenie z dźwiękowo-świetlnymi maszynami, przygotowanymi przez zespół, specjalnie na potrzeby spektaklu. Iluzoryczna fabuła przedstawia ostatnie godziny pracy tytułowej elektrowni dźwięku i jej pracowników. Spektakl odważnie łączy dźwięki z kompozycjami maszynowej rzeczywistości.
... dodatkowo, przez dwa letnie dni sierpnia, Park i dzielnica Stara Oliwa staną się „planszą do gry”, w której część miasta, jego mieszkańcy, zwierzęta, budynki i ulice będą uczestnikami podchodów miejskich – Urban Playground – gry, która łączy ze sobą elementy happeningu i opowiadania, rozgrywa się na kilku płaszczyznach, a granica pomiędzy fikcją a rzeczywistością zaciera się.Organizator: Stowarzyszenie A KuKu Sztuka
Info: http://www.akukusztuka.eu/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz