czwartek, 9 lipca 2009

Audioriver 2009

Audioriver
Data: 7-9 sierpnia 2009
Miejsce: Płock, plaża nad Wisłą + Stare Miasto
Klimat: muzyka elektroniczna, rock, pop
Bilety: Do 31.07: 70 pln (karnet dwudniowy)
Od 1.08: 100 pln (karnet), 50 pln (bilet jednodniowy)


PROGRAM:

AUDIORIVER BY NIGHT
(Plaża nad Wisłą)


PIĄTEK

Main Stage
DJ Hell / Zoot Woman / The Whip live / Crazy P live / Capitan Commodore / Jarek Czechowski / Beats Friendly live / Akaone / Circus Tent / Daniel Bell live / Radio Slave / Joris Voorn / MyMy live / Efdemin / Jacek Sienkiewicz / Glasse / Fresh / Luke Hiero vs Pavlo vs Ice

Hybrid Tent
Chase & Status feat. MC Rage / Caspa & Rusko feat. MC Rod Azlan / Seba & Paradox feat. Robert Manos / Silent Witness / Mistabishi / Dub FX / Cls & Wax + K-Size ft. Stamina MC
Tommy & 1AM / Mortem
Red Tent
Jacob Seville live / Harper / Juniore / Dio


SOBOTA

Main Stage
Moderat (Modeselektor + Apparat + Pfadfinderei) live / Alix Perez & Commix feat. MC Stamina / Joakim & The Disco / Dirtyphonics live / Kamp! / Maximilian Skiba / Macbeat ft. Marv MC / Eltron John

Circus Tent
Richie Hawtin / James Holden / Gui Boratto live / Ewan Pearson / The Mole live / Catz‘n Dogz / Poziom-X / Mic Ostap / Eli & Bshosa
Hybrid Tent
Ulrich Schnauss live / Telefon Tel Aviv live / Raz Ohara And The Odd Orchestra live / Shed live
An On Bast / City Inside Art live / Dawid Szczęsny & Sonus / Etiop
Red Tent
Thomas Langner / Luiphobia [Kuba & Grom (live drums)] / Easy ft. Rassa & Banan (live voc. & sax) / Rogeros


AUDIORIVER BY DAY
(Stare Miasto)


SOBOTA
Muzzo Stage (Rynek)
zwycięzcy konkursu „Zagraj na Audioriver“
www.audioriver.muzzo.pl


NIEDZIELA
Muzzo Stage (Rynek)
zwycięzcy konkursu „Zagraj na Audioriver“
www.audioriver.muzzo.pl

Info:
Festiwal świata niezależnego Audioriver to trzydniowy, międzynarodowy event, którego celem jest szerzenie wszystkiego co najlepsze w sztuce alternatywnej z naciskiem na muzykę elektroniczną. Dotąd odbyły się trzy edycje – 2006, 2007 i 2008 – wszystkie na malowniczej plaży w Płocku.

Dotychczasowe imprezy przyciągnęły łącznie ponad 80 tys. osób i nie będzie przesadą nazwaniem Audioriver najlepszym polskim festiwalem z muzyką elektroniczną. Potwierdzają to rankingi prestiżowego, międzynarodowego portalu Resident Advisor, który od trzech lat umieszcza płocki event w rankingu 10 najlepszych festiwali na świecie.

W dniach 7-9 sierpnia 2009 roku na Audioriver nadal królować będzie muzyka i elektronika, ale dołączą do niej niezwykłe wydarzenia, które wyraźnie zwiększą atrakcyjność tej imprezy. Kino festiwalowe wraca do Płocka, lecz już nie na plażę, a seanse odbywać się będą w przerwach od zabawy nad Wisłą. Zupełną nowością będą teatry uliczne i performance’y, których nie sposób będzie przeoczyć na ulicach Płocka. Będzie także dodatkowa scena, która w ciągu dnia, na rynku Starego Miasta prezentować będzie młodych i obiecujących wykonawców z kręgu muzyki alternatywnej, od rocka, przez hip hop po elektronikę.

A jeśli chodzi o dania główne, to jest ich w tym roku całe mnóstwo i naprawdę trzeba się będzie roztroić. Na scenie głównej rządzić będzie m.in. DJ Hell, czyli Andy Warhol muzyki elektronicznej. Jego tegoroczny album zbiera gloryfikujące wręcz recenzje nie tylko w mediach zajmujących się tego rodzaju muzyką. Wystarczy przytoczyć „The Guardian“, który napisał: „ Teufelswerk to jeden z najbardziej ambitnych i przekonujących albumów tanecznych wszechczasów. Serio“. 7 sierpnia to zdecydowanie najlepszy moment by posłuchać pana Geiera na żywo.

Na Main Stage spotkamy także Moderat, czyli niesamowity projekt duetu Modeselektor i Apparat, którzy przyjadą z doskonałymi VJ-ami o nazwie Pfadfinderei. Wydany niedawno album tego kolektywu to prawdziwy kamień milowy w elektronice. Główna scena to także niezwykłe grupy w pełnowymiarowych koncertach. Mowa m.in. o piekielnie energetycznych Anglikach zwanych The Whip oraz Zoot Woman, czyli projekcie Jacques’a Lu Conta, producenta płyty Madonny – „Confessions On a Dancefloor“.

W Circus Tent jak zwykle usłyszymy wszystko to, co najświeższe w muzyce klubowej z najwyższej półki. Pierwsze skrzypce zagra król minimalu Richie Hawtin, ale nie będzie on jedynym reprezentanem tego nurtu. Wyjątek dla Audioriver zrobił sam twórca gatunku, czyli Daniel Bell, który w Płocku wystąpi live. Jego zeszłoroczne występy w wersji „na żywo“ zostały przez portal Resident Advisor ogłoszone najlepszymi live actami 2008 roku. Poza wyżej wymienionymi, nad Wisłą zabrzmią i zagrzmią także geniusze melodyjnej wersji techno, czyli sam James Holden oraz Gui Boratto.

W tym roku nie dwie, a trzy sceny będą naszpikowane zagranicznymi gwiazdami. W piątek w nowym namiocie królować będą drum and bassy, takie jak choćby te od Chase & Status, oraz dubstepy w wykonaniu genialnych Caspa & Rusko. W sobotę zaś stery przejmie mniej taneczna elektronika w formie m.in. giganta ambientów, Ulricha Schnaussa oraz mistrzów IDM, czyli Telefon Tel Aviv.

To tylko wycinek line upu. Wśród zagranicznych gwiazd znajdują się nie byle jakie nazwiska, jak choćby: Alix Perez & Commix feat. MC Stamina, Crazy P live, Dirtyphonics, Radio Slave, Ewan Pearson, Seba & Paradox feat. Robert Manos, Joris Voorn, MyMy live, Efdemin, Mistabishi i The Mole. Do tego plejada polskich przedstawicieli, a w zanadrzu, nie ogłoszony jeszcze program kina festiwalowego i teatrów ulicznych.

Co więcej, jak już wspomnieliśmy Audioriver daje możliwość występu także młodym i obiecującym twórcom. Decydować będzie o tym jury oraz internauci. Wejdź na audioriver.muzzo.pl i dowiedz się więcej! Partnerami konkursu są Interia.pl, Muzzo.pl i magazyn Laif.

Więcej na http://www.audioriver.pl/

Relacja z Audioriver 2008:
Część 1: http://www.youtube.com/watch?v=dZzagqKl3Ws
Część 2: http://www.youtube.com/watch?v=Lcx2rB0X850
Część 3: http://www.youtube.com/watch?v=jnTxrLFWW4I

Audioriver to trzydniowy, międzynarodowy festiwal, którego celem jest szerzenie wszystkiego co najlepsze w sztuce alternatywnej z naciskiem na muzykę elektroniczną. Dotąd odbyły się trzy edycje – 2006, 2007 i 2008 – wszystkie na malowniczej plaży w Płocku.

Dotychczasowe imprezy przyciągnęły łącznie ponad 80 tys. osób i nie będzie przesadą nazwaniem Audioriver najlepszym polskim festiwalem z muzyką elektroniczną. Potwierdzają to rankingi prestiżowego, międzynarodowego portalu Resident Advisor, który od trzech lat umieszcza płocki event w rankingu 10 najlepszych festiwali na świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz