wtorek, 13 marca 2012

OFF Club: Dźwięk i Wizja ll 11-13.05

OFF Club: dźwięk i wizjaZapraszamy na OFF Club w nowej, odświeżonej formule! Od 11 do 13 maja w katowickim kinie Światowid usłyszycie Barn Owl, A Hawk And A Hacksaw i Tima Hackera grających na żywo muzykę do filmów Wilhelma Sasnala, Siergieja Paradżanowa i Wernera Herzoga.

Wybitne filmy, wizjonerska muzyka, niepowtarzalne połączenie - zapraszamy na trzy magiczne wieczory w kinie Światowid w Katowicach (ul. 3 maja 7).

11 maja
Barn Owl grają oryginalną ścieżkę dźwiękową do "Besides That I’ve Got Nothing" Wilhelma Sasnala. Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać – to jeden z najwybitniejszych współczesnych malarzy polskich, doceniany na całym świecie, wystawiany m.in. w Tate Modern, Centrum Pompidou i Museum of Modern Art. Ale dwa wymiary płótna Sasnalowi nie wystarczają, kręci również filmy, często inspirowane muzyką, i teledyski.
Barn Owl to duet z San Francisco. Pilni uczniowie Earth i Sunn O)) oraz – jak sami twierdzą - Johna Coltrane'a. Ich najnowszy album "Lost in the Glare", wydany jesienią 2011 roku przez Thrill Jockey, to fascynująca podróż przez granice muzyki i ludzkiej percepcji, a na poły improwizowane koncerty potrafią zahipnotyzować i zniewolić, o czym przekonaliśmy się na OFF Festivalu w 2011 roku.

12 maja
A Hawk And A Hacksaw reinterpretują ścieżkę dźwiękową "Cieni zapomnianych przodków" ("Shadows of Forgotten Ancestors") radzieckiego reżysera ormiańskiego pochodzenia Siergieja Paradżanowa. To mroczna i romantyczna historia nieszczęśliwej miłości Iwana i Mariczki, w której ożywają huculskie legendy i duchy dawnych Karpat.
Trudno o formację lepiej nadającą się do realizacji takiego projektu od A Hawk And A Hacksaw. To amerykańska orkiestra folkowa, zainteresowana bardziej tradycyjną muzyką europejską, ze szczególnym wskazaniem na Wschód i Bałkany, orkiestry weselne i pogrzebowe, niż dziedzictwem swojego rodzimego regionu. Nic dziwnego, że taki repertuar pchnął ich w ramiona Beiruta, z którym zagrali udaną trasę koncertową. Mają też w dorobku ścieżkę dźwiękową do filmu dokumentalnego o… Sławoju Żiżku i znakomite albumy z "Délivrance" i "Cervantine" na czele. Gościliśmy ich na OFF Festivalu w 2010 roku i z radością witamy w Polsce ponownie.

13 maja
Tim Hecker gra oryginany soundtrack do "Fata Morgana" Wernera Herzoga. To niezwykły film, zapis podróży kultowego niemieckiego reżysera przez północno-wschodnią Afrykę, którą Herzog przypłacił malarią i groźnym zakażeniem krwi. Ale przywiózł obraz niezwykły, poetyckie wejrzenie w głąb świata, którego już nie ma…
Ceniony w naszym kraju Kanadyjczyk Tim Hecker specjalizuje się w mrocznej elektronice z pogranicza ambientu i noise. Debiutował w roku 2001, płytą "Haunt Me, Haunt Me, Do It Again", a na koncie ma współpracę m.in. Aidanem Bakerem z Nadji.

Początek – codziennie o godzinie 19.00

Bilety do nabycia wyłącznie w OFF Sklepie na oficjalnej stronie OFF Festivalu. Sprzedaż rusza w czwartek 8.03 o godz. 14.

Ceny:
Do 10.05 - 30 zł
11-12-13.05 - 40 zł
Uwaga, ze względu ekskluzywny charakter wydarzenia na każdy seans przeznaczono wyłącznie 200 miejsc!

OFF Club to inicjatywa sięgająca 2008 roku, a jej intencją od początku było wypełnienie przyjaciołom OFF Festivalu długich miesięcy oczekiwania na właściwą, letnią edycję imprezy.

Pierwszy OFF Club, z udziałem amerykańskiej formacji Deerhoof oraz polskich artystów Kristen i Contemporary Noise Sextet, miał miejsce 18 grudnia 2008 w Katowicach.
Kolejny OFF Club odbył się 19 kwietnia 2009 roku we Wrocławiu. W Klubie Bezsenność zgromadziło się blisko 600 osób by obejrzeć legendarnych Butthole Surfers (USA) wraz z polskimi supportami w postaci formacji Materac i Plum. Jeszcze tego samego roku zimowy OFF Club miał miejsce grudniu w Katowicach i Warszawie, a wystąpiło izraelskie trio szaleńców z Monotonix oraz Mitch and Mitch i Bajzel.
Wiosną 2010 OFF Club gościł kultową grupę Mount Eerie (USA), w towarzystwie Chain And The Gang (USA) oraz No Kids (Kanada). Impreza odbyła się w krakowskiej Alchemii. 2 grudnia 2010, podczas zimowej edycji OFF Clubu, wystąpiła Scout Niblett w towarzystwie projektu Cieślak i Księżniczki oraz grupy Ed Wood. Koncert miał miejsce w katowickiej Hipnozie.
Kolejny rok powitaliśmy najbardziej jak dotąd radykalnym i hałaśliwym OFF Clubem – wiosną 2011 katowicką Scenę Gugalander zdemolował mistrz japońskiego noise'u Merzbow, któremu dzielnie pomagały formacje Zs (USA), Kid 606 (Wenezuela) i Niwea (PL).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz