piątek, 9 września 2011

Nosowska 8
Piąta autorska płyta Nosowskiej zatytułowana „8” powstawała przez ostatnich kilka miesięcy. Artystka postawiła na sprawdzonych współpracowników. Kompozytorem wszystkich piosenek jest Marcin Macuk, który odpowiadał również za wcześniejszy autorski album Katarzyny „UniSexBlues”. Macuk jest także, wspólnie z Marcinem Borsem (m.in. Nosowska „Osiecka”), producentem płyty.

Muzyka, która znalazła się na płycie to mieszanka wszystkiego, co dobrze krzyżuje się z popem i alternatywą, zagrana ze smakiem i nerwem m.in. przez część muzyków znanych z towarzyszącego Nosowskiej UniSexBlues Bandu. Od pulsującego i eksplodującego niepokojem „Daj spać”, przez przebojowy, niemal taneczny singiel „Nomada”, po monumentalny „Tętent”. Stylistyczna rozpiętość może zdziwić tych, którzy przywykli do raczej jednorodnego charakteru poprzednich płyt, ale jak mówi Marcin Macuk, ten album jest odmienny od tego, co było dotychczas, zarówno ze względu na instrumentarium, jak i na podejście do formy. Chcieliśmy zmierzyć się z nową materią i fakturą muzyczną w odniesieniu do wcześniejszych wspólnych projektów, spróbować czegoś nowego, nieznanego. Na tej płycie tekst był pierwszy i nadawał ton podstawowy muzyce. Słowo uruchomiło wszystko inne. Mamy ambicje odejść od tradycyjnego pisania muzyki z tekstem jako piosenki w znaczeniu popularnym. Dobór instrumentarium, sposób śpiewania oraz podejście do nagrań to punkt, w którym chcemy poeksperymentować. Stworzyć akt, który się dzieje na bieżąco.

Dużo bardziej spójna jest warstwa tekstowa. Tytuły piosenek nie do końca oddają ich refleksyjny, chwilami mocno niepokojący charakter. To kolejny akt komunikacji Nosowskiej jako wrażliwego i czujnego obserwatora świata.

Projekt okładki przygotował Macio Moretti. Płyta ukaże się nakładem Supersam Music, wytwórni powołanej przez management artystki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz