czwartek, 29 września 2011

3. KUCHNIA + FOOD FILM FESTAż 11 filmów dokumentalnych i 2 fabularne, z Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji przygotowali organizatorzy dla uczestników 3. Kuchnia+ Food Film Fest.

Organizowany przez kanał Kuchnia+ przegląd startuje w piątek, 21 października w Warszawie i Poznaniu. Na uczestników tegorocznej edycji czeka większa niż w latach ubiegłych liczba filmów. Wśród 13 pokazywanych w tym roku produkcji wyjątkowo znajdują się 2 filmy fabularne, co jest zupełną nowością na Kuchnia+ Food Film Fest. Impreza odbywać się będzie jednocześnie w warszawskim kinie Kultura oraz poznańskiej Muzie.

W piątek, 21 października przegląd otworzy peruwiański film „O gotowaniu i innych marzeniach”, opowiadający o tajnikach i kulturze lokalnej kuchni. Następnie, w fascynującym koreańskim dokumencie z 2010 roku „Niezwykła kulinarna wyprawa Mujin”, tytułowa mniszka zabierze widzów w wyjątkową podróż w głąb buddyjskich smaków i aromatów.
Tego dnia można będzie obejrzeć także: amerykańsko-japoński film „Jiro śni o sushi” (2011) - historię Jiro Ono, japońskiego mistrza sushi, najstarszego nadal pracującego trzygwiazdkowego szefa kuchni.
Piątkowy wieczór zakończą krótkometrażowa fabuła „Tak, jak należy” Davidego Minnelli oraz przeznaczona wyłącznie dla dorosłego widza „Ostatnia wieczerza”, opowiadająca o ostatnich posiłkach więźniów skazanych na karę śmierci.

Dzień później, w sobotę, 22 października, uczestnicy przeglądu, dzięki produkcji „Farma na ciężarówce” (2011) w reżyserii Iana Cheneya, dowiedzą się, że uprawa żywności ekologicznej możliwa jest nawet na ciężarówce.
Kolejnym filmem tego wieczoru będzie wyreżyserowany w 2010 r. przez Walthera Grotenhuisa „Życzymy Państwu smacznego”, w którym twórcy przyglądają się temu, gdzie produkowana i jak transportowana jest żywność i jaki to ma wpływ na środowisko oraz lokalne społeczności.
Ostatnim sobotnim filmem będzie poruszający kwestie marnotrawienia żywności i przeciwstawiającej się temu idei freeganizmu niemiecki „Skosztuj z kosza”.

Ostatniego dnia 3. Kuchnia+ Food Film Fest, w niedzielę, 23 października organizatorzy przygotowali dla młodych widzów pokaz dokumentu „Elisha wśród kakaowych drzew”, który pokaże, jak wyglądają owoce głównego składnika czekolady - kakaowca oraz jak przebiega jego uprawa.
Natomiast po południu zaplanowano pokaz dwóch filmów o historii, produkcji i kulturze picia dwóch popularnych na całym świecie trunków alkoholowych: „Whisky. Tradycja wyspy Islay” i „Film o piwie”.
Z kolei w pokazywanych tego samego dnia „Trzech gwiazdkach” widzowie zagłębią się w świat gwiazdek Michelina, będących symbolem prestiżu, kulinarnej doskonałości oraz najwyższego kucharskiego kunsztu wybitnych szefów kuchni na całym świecie.
Trzeci przegląd Kuchnia+ Food Film Fest zakończy polska premiera filmu „Tost. Historia chłopięcego głodu” z Heleną Bonham Carter i Freddiem Highmorem. Prezentowana na tegorocznym MFF w Berlinie produkcja powstała na podstawie bestsellerowej autobiografii brytyjskiej gwiazdy kulinariów, dziennikarza i krytyka - Nigela Slatera, którego polscy widzowie znają z anteny Kuchni+.

Wszystkim pokazom będą towarzyszyły spotkania z zaproszonymi gośćmi: bohaterami i twórcami filmów, znawcami i miłośnikami sztuki kulinarnej, a także poczęstunki dla widzów związane z tematyką filmów i inne wydarzenia specjalne. Bilety na każdy z 9 pokazów filmowych, w cenie 12 zł, będą do nabycia od 1 października w warszawskim kinie Kultura, poznańskim kinie Muza oraz na portalu Ebilet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz