wtorek, 15 maja 2012


Gossip i ich radosny hałas.


Ulubieńcy publiczności – Beth, Hannah i Nathan czyli grupa Gossip – wracają z nową płytą! Piąty, a trzeci nagrany dla Sony album „A Joyful Noise” krążek studyjny nosić będzie tytuł ‘A Joyful Noise’ i na całym świecie ukaże się 22 maja. Materiał wyprodukował Brian Higgins , odpowiedzialny za brzmienie takich gwiazd jak Kylie Minogue czy Pet Shop Boys a przedsmakiem wypracowanego z nim brzmienia jest singiel „Perfect World”, który  już teraz można odsłuchać na stronie internetowej zespołu.
Łącząc w swojej twórczości elementy muzyki soul, gospel, rock, funk, disco, punk z namiętnością i młodzieńczym buntem, Gossip rozpoczęli działalnośc w 1999 roku w Olympii w stanie Washington (USA). Na odkrycie czekali aż do 2006 roku kiedy ich trzeci album “Standing In the Way of Control” odkryli najpierw słuchacze w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu zespół nie schodzi z ust wielbicieli muzyki alternatywnej a to za sprawą kolejnych albumów („Music For Men” z 2009 roku rozeszło się w ilości miliona egzemplarzy!) a to solowych dokonań Beth Ditto muzycznych: taneczna EP-ka nagrana w ubiegłym roku z Simian Mobile Disco i pozamuzycznych: kampania reklamowa MAC Cosmetics).
Nowy album powstawał w studiach Xenomania w Wielkiej Brytanii i KBC Studios amerykańskim Portland.  Jak twierdzi zespół – nosić będzie wszystkie znaki charakterystyczne dla twórczości Gossip – choć nie brak tu brzmieniowych eksperymentów i ciągłego odkrywania na nowo swojej tożsamości. Z pomocą Higginsa stworzyli swój własny rodzaj muzyki pop. Jak mówi Ditto: „Przez cały rok nie włączałam radia, słuchałam tylko ABBY”. I nowy materiał ma duże szanse spodobać się właśnie tym fanom, którzy nie boją się brzmieniowych eksperymentów Gossip.

"A Joyful Noise" ukazuje się w wersji CD oraz na winylu (z bonusem w postaci całego albumu na płycie CD).
tracklista CD:
1.Melody Emergency
2.Perfect World
3.Get A Job
4.Move In The Right Direction
5.Casualties of War
6.Into The Wild
7.Get Lost
8.Involved
9.Horns
10.I Won't Play
11.Love In A Foreign Place

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz