poniedziałek, 14 maja 2012


Theophilus London w Warszawie i Katowicach w ramach
Before Tauron Nowa Muzyka 2012.

Chociaż sierpień zbliża się olbrzymimi krokami, a wraz z nim kolejna, siódma edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, to wciąż nie ustajemy w wysiłkach, by zachęcić Was do poznawania na żywo muzyki najciekawszych wykonawców z pogranicza elektroniki, jazzu, hip-hopu i radykalnych eksperymentów. W ramach cyklu imprez zapowiadających nasz festiwal, odbywających się w różnych miastach Polski pod szyldem Before Tauron Nowa Muzyka, mieliście już okazję zobaczyć w tym roku legendarną The Cinematic Orchestra, mistrzów jazzowej awangardy Medeski, Martin & Wood oraz klasyków trip-hopu, cieszący się olbrzymią popularnością duet Lamb. Tym razem chcemy Was zaprosić na dwa koncerty jednego z najciekawszych przedstawicieli współczesnego hip-hopu - Theophilusa Londona.
Jak na artystę, który może pochwalić się jedynie opublikowanym w zeszłym roku albumem Timez Are Weird These Days, lista muzyków zachwyconych dokonaniami Theophilusa Londona jest zaskakująco długa. Młody brooklyński raper zdążył już współpracować między innymi z odpowiedzialnym za sukces Amy Winehouse Markiem Ronsonem, grał także z Damonem Albarnem z Gorillaz, a do wspólnych koncertów zaprosiła go również legenda nu-soulu, Erykah Badu. Całkiem niezły wynik jak na 25 letniego rapera, który zasłynął między innymi tym, że brawurowym wykonaniem swojego przeboju Last name London rzucił na kolana wybredną widownię festiwalu filmowego w Cannes.


Jego sukces to przede wszystkim zasługa skutecznego wymykania się próbom gatunkowego przyporządkowania i umiejętności pisania doskonałych przebojów, które potrafią zachwycić zarówno fanów klasycznych dokonań Prince’a, jak i miłośników zdehumanizowanych brzmień Kraftwerka. Czerpiąc równie wiele z brit-popu, co z współczesnego R’&’B, London momentalnie wyrósł na godnego konkurenta Kayne Westa, pokazując, że hip-hop to wciąż muzyka z olbrzymim, komercyjnym potencjałem, twórczo korzystająca z dokonań poprzednich epok. Jeśli dołożyć do tego specyficzne teksty, które doczekały się porównań z lirykami Morrisey’a z The Smiths, sceniczną charyzmę przywołującą na myśl młodego Michaela Jacksona, to otrzymujemy zjawisko, które bez najmniejszego wahania można zaliczyć do najciekawszych wydarzeń we współczesnym hip-hopie.


Jeśli chcielibyście się poczuć jak canneńska publiczność i zobaczyć niezapomniany show Theophilusa Londona, występującego na scenie z bezlitośnie funkującym zespołem, wybierzcie się do Miasta Cypel w Warszawie, gdzie artysta zagra swój pierwszy koncert w Polsce. Dzień później wszystkich chętnych zapraszamy do Katowic na powtórne spotkanie z Londonem i jego szaloną orkiestrą w Jazz Clubie Hipnoza.


____________________________________________________________________________________

25.05.2012

Miasto Cypel | Warszawa | ul. Zaruskiego 6
wstęp: 20 zł
start: 21.00

____________________________________________________________________________________

26.05.2012

Jazz Club Hipnoza | Katowice | Plac Sejmu Śląskiego 2
wstęp: 30 zł (przedsprzedaż) | 35 zł (w dniu koncertu)
start: 20.00


____________________________________________________________________________________

Festiwal Tauron Nowa Muzyka | Katowice | 23-26.08.2012
Karnety trzydniowe (ilość ograniczona):
170 zł

Karnety dwudniowe:
140 zł


Bilet na koncert otwarcia (23.08.2012):
60 zł

Do nabycia:
Więcej informacji na:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz