wtorek, 15 maja 2012


Kończą się bilety na polskie występy Parov Stelar Band, które odbędą się już w przyszłym tygodniu.   Parov Stelar Band pojawi się w Polsce, by zagrać tu aż cztery koncerty. 21 maja grupa pojawi się w poznańskim Eskulapie, 22 maja - w krakowskim Studio, 23 maja - we wrocławskim klubie Eter, a 24 maja w warszawskiej Stodole.

Parov Stelar to austriacki producent i muzyk Marcus Füreder. Uwagę świata przyciągnął świetnym debiutanckim albumem „Rough Cuts” (2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień. Muzyka Parova w znacznej mierze opiera się jednak na naturalnych brzmieniach m.in. trąbki, kontrabasu czy fortepianu. Artysta ma na swoim koncie trzy solowe albumy oraz wspólny projekt z The Wolf Mayer Orchestra. Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak „Hotel Costes”, „Many Ray” czy „Stress Free”, a Polsce chociażby ze składanek z cyklu „Pinacolada”.

Dwupłytowy album "Coco" wydany został w 2009 roku, a inspirowany był jazzem lat 20. XX wieku oraz swingiem. Pierwsza płyta to klimaty nu jazzowe, zaś druga CD to zebranie house’owych kawałków tego austriackiego DJ-a, do tej pory dostępnych jedynie na singlach.
Poprzednie koncerty zespołu w Polsce pokazały jak olbrzymi potencjał drzemie w ich chwytliwych, a przy tym wyrafinowanych utworach i jak doskonale sprawdzają się one w wersji koncertowej.

Seria koncertów w Polsce będzie okazją do promocji nowego wydawnictwa płytowego zespołu - „The Princess” – który swoją premierę miał 19 kwietnia. A my polecamy video-zapowiedź trasy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz