środa, 23 maja 2012MineMedia przygotowało dla Was mały prezent na Dzień Dziecka :) 

LADYTRON dj set by Helen & Danny!


założona w 1999 roku grupa, w skład której wchodzą 

Helen Marnie /wokal, syntezatory/ 
Mira Aroyo /wokal, syntezatory/
Daniel Hunt /syntezatory, gitara elektryczna, wokal/ 
Reuben Wu /syntezatory/


   

Pochodzą z Liverpoolu. Nazwa zespołu pochodzi od tytułu piosenki Ladytron grupy Roxy Music.

W swojej muzyce łączą electropop oraz synthpop z new wave. Sami określają swoją muzykę jako elektroniczny pop.
Przez wielu uważani są za najlepszych twórców brytyjskiej muzyki pop.

Na swoim koncie mają 5 studyjnych płyt. Największą popularność zdobyli nagrywając Witching Hour, z którego pochodzi niezapomniany przebójDyskografię Ladytron zamyka wydany w 2011 roku, świetnie przyjęty album Gravity the Seducer, z którego pochodzą m.in. White Elephant czy Ace of HZ.


1-go czerwca Ladytron wystąpi w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia oraz dzień później, 2-go czerwca w sopockim klubie SFINKS700.

Bilety w cenie 30 zł /300 sztuk/ oraz 40 zł dostępne są na:

http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/839809-ladytron-dj-set.html

http://www.muno.pl/imprezy/warszawa/ladytron-1500m2-warszawa-22280/

oraz we wszystkich bileteriach EMPIK, salonach SATURN i MEDIA MARKT.

SUPPORTs:

Luke P

Łukasz Pomotowski swoja karierę zaczynał jako współtwórca kolektywu The Silverminds.

http://www.myspace.com/thesilverminds

Głównym celem chłopaków była produkcja muzyczna, dopiero z czasem przyszła miłość do grania setów. The Silverminds oferowali dość szerokie spektrum muzyczne, zaczynając od funky house po electro i progressive.

Silverminds przez ponad rok byli rezydentami warszawskiego klubu Level.
Chłopaki zremixowali również utwór Madonny - Hung Up, który cieszy się dosyć dużą popularnością w sieci. Jednym z większych osiągnięć The Silverminds było zakwalifikowanie się do drugiego etapu konkursu Coke Live Festival.

Z czasem gdy ich gusta muzyczne zaczęły się coraz bardziej rozbiegać a wspólne granie przestało się już wzajemnie uzupełniać przyszedł czas na koniec The Silverminds.

Luke P trochę zwolnił, skupił się na mocniejszych i głębszych dźwiękach. Zrezygnował z odchodzącego w niepamięć elektro,
Okazyjnie pojawiał się m.in. w Centralnym Basenie Artystycznym. Zafascynowany twórczością takich artystów jak Andrew Bayer, Jody Wisternoff czy Matt Lange prezentuje obecnie mieszankę głębokiego, mrocznego i unoszącego brzmienia z przebłyskami pozytywnego kopa .
Od dłuższego czasu nie obecny za konsoletą wkracza po raz kolejny za dj'kę ze świeżymi pokładami energii i nowych brzmień.

Support Ladytron można śmiało nazwać jego drugim debiutem

http://soundcloud.com/lukep-2/lukep-small-taste-mixTrashBoy (Pink Kong Records)

Marcin Witek znany na krakowskiej scenie klubowej jako TrashBoy, to przede wszystkim miłośnik muzyki i DJ, współtwórca Rude Boys Collective i Sado Disco.

Do listopada 2011, rezydent legendarnego klubu Caryca mieszczącego się pod słynnym adresem - Wielopole 15. Obecnie rezydent klubu Literki. Miłośnik płyt winylowych oraz gramofonów Technics'a.

Jego stale rosnąca kolekcja oscyluje głównie w stylistyce minimal/electro/tech jednak przede wszystkim wybiera utwory, które mają w sobie coś mrocznego i niepokojącego z lekką nutką melancholii.

Jako DJ swoimi setami supprotował takich wykonawców jak Haujobb (D), Architect(D), CH District (PL), Clicks (PL) oraz dzielił konsoletę ze śmietanką sceny klubowej w postaci Aquasky(UK), Don Rimini(FR), Gtronic(BE), Blatta & Inesha(IT), Mustard Pimp(US), Dirty Disco Youth(D), Supra 1, Adam Faz, Hush Hush Pony, DJ Szum, Avtomat, STRU,Blue Velvet, Pablotik, Kaj, Wiktor Skok, Puzia, Gangsteppaz, Spox, PZG, Vira & Draq, Dectar, WAH WAH...

http://soundcloud.com/trashboy/tracks


Dj SZUm (Pink Bazooka/ RDKillers/ Fractal Crew/ Wawa)

członek nieistniejących już, aczkolwiek budzących duże kontrowersje projektów Primitivo i Dysmorfofobia, performer, kompozytor muzyki do przedstawień Komuny Otwock, spiritus movens niezależnego labelu Zgniłe Mięso Rekords, organizator festiwalu 'Weź To Wyłącz', obecnie członek Bauaganu i Two Stupid Dogz, producent muzyczny Pink Bazooka.

Jako Dj SZUm zapodaje electro, clash, fidget-disco, tech-house, breaks i pochodne, lubując się w wytwórniach takich jak Kitsune, Gigolo Rec., Boys Noize, Ipunk, Disko B, Kitty-Yo, Clone. W jego setach można usłyszeć grube remixy klasyków electro - Miss Kittin, Fischerspoonera, dj Hella, Felixa Da Housecat, Peaches jak też najświeższe parkietowe killery o ostrych elektro-fidgetowych i dubstepowych brzmieniach. W 2006 wraz z Dj Emilio zakłada kolektyw Fractal Crew, a w 2010 'siejący zniszczenie na parkietach' - Radical Dancefloor Killers.

Poza organizacją imprez i propagowaniem sceny electro w kraju supportował m.in. takie osobistości jak Peaches, Goldie, Dat Politics, Kap Bambino, Dirty Princess, Stereo Total, Cobra Killer, Moguai, Jessie Evans, Noze, Fukkk Offf, Team Plastique, No More, Zombie Nation, 4Kuba, Human Toys, Le Le, Nad Mika, Gtronic, Schwefelgelb i wiele innych polskich i zagranicznych bandów oraz ścisłą czołówkę krajowych dj-ów.

Przez ponad 2 lata rezydował w warszawskim klubie Pruderia,a po jej zamknięciu w Saturatorze prowadząc m.in. najpopularniejsze cykle imprez electro pod nazwą 'Dirty Discotheque', 'Danced To Death', czy 'PornoPipPunx' oraz wytwórnię Saturator Label. Wspólnie z RDKillers jest organizatorem ważnych warszawskich cykli klubowych - 'ESVW attack!' w Powiększeniu, 'Basement Placement' w Kosmos Kosmos (wcześniej w Obiekcie Znalezionym) i 'Electro Praska Strona Miasta' w Jedynym Wyjściu. Gościł chyba we wszystkich liczących się klubach w stolicy i na terenie całego kraju. Występował na dużych festiwalach: Open'er, Audioriver, Malta, Summer Of Music, CocArt Festival oraz m.in. na cyklach klubowych: Pink Kong Fest, Pink Kong Party, We All Love Ed Banger, Warsaw Love Noize, Lipstick on the Grass, Tancen Tancen.
http://www.myspace.com/szupla
http://www.soundcloud.com/djszum


Rui Aber & Michael Funn (Funnwork Rec./Lublin)

Na początku był chaos…
To najbardziej trafne określenie ich początków z muzyką elektroniczną.
Starali się wydobyć i wykorzystać jak najwięcej tylko się da z energii, którą dawała im muzyka!
Swoją muzyczną przygodę zaczęli od mixowania house, latin techno, pumpin, hardgroove i hard techno.
Obecnie trochę zwolnili i skupili się na szeroko pojętym techno i progressive we wszystkich możliwych kombinacjach
Jak sami określają swoją twórczość… „muzyka musi dawać energię, hipnotyzować, pobudzać całe ciało…”
Chłopaki bardzo często są zapraszani na gościnne sety do Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii oraz Włoch.

Grali między innymi na takich imprezach jak Nature One, Dance With Me czy Apokalipsa Warm Up.
http://soundcloud.com/funftestrasse
www.residentadvisor.net/dj/ruiaber
http://funnwork-records.com/


Red Theater:
Funfte Strasse (Michał Wolski & Błażej Malinowski)


Fünfte Strasse to duet Błażeja Malinowskiego i Michała Wolskiego.
Ich aktywność artystyczna skupiona jest na muzyce techno, minimal techno, deep techno, dub techno etc. Autorzy cyklu imprez pt. "Fünftee Strasse", którego celem jest popularyzowanie brzmień muzyki elektronicznej i sylwetek rodzimych twórców i didżejów.

Od 2010 roku prowadza cotygodniowa audycje pt. "Funfte Strasse" na antenie Radia Kampus. W każdą niedzielę od godz. 23.00 słyszeć można muzykę selekcjonowaną przez autorów, a także liveacty i sety didżejskie zapraszanych gości, grane na żywo w studio radia.
Działają nieprzerwanie od 2007 roku.
Michał Wolski:

Trudno powiedzieć, od jak dawna zajmuje się muzyką.
Na początku swojej muzycznej drogi, zafascynowany wirtualnymi syntezatorami spędzał całe noce, układając dźwiękowe klocki w większe konstrukcje.
Czuł jednak, że, mimo niemal nieskończonych możliwości, jakie oferuje software, czegoś brakowało... Sytuacja zmieniła się dopiero wtedy, gdy w jego otoczeniu pojawiła się pierwsza Maszyna.

Pierwszy syntezator, jaki wpadł w jego ręce, całkowicie zmienił podejście do brzmienia. Ograniczenia, jakie stawiają syntezatory, okazały się kolejnymi możliwościami, a niedoskonałość dźwięku dodała im smaku.

Obecnie tworzy tak przy użyciu syntezatorów, instrumentów perkusyjnych czy samplerów, jak i oprogramowania komputerowego. Dopiero połączenie tych dwu sfer pozwala na osiągnięcie oczekiwanych przez niego rezultatów. Twórczość Michała Wolskiego oscyluje wokół takich stylów muzyki elektronicznej, jak techno, tech-house czy minimal techno.

Te obszary muzyczne są dla niego tak samo ważne i tam właśnie najczęściej zaznacza swoją obecność. Ma jedno, olbrzymie marzenie – aby to, co tworzy, nie tylko jego wprawiało w dobry nastrój. Jest członkiem kolektywów Liquid Sound System, no.tek, Funfte Strasse, związany ze społecznością Warsaw Electronic Festival.

http://soundcloud.com/michalwolski


Błażej Malinowski:


Muzyk, dziennikarz radiowy, dj, , aktywnie wspierający warszawska scenę muzyki elektronicznej, kolekcjoner płyt oraz wszelkich przedmiotów z potencjałem dźwiękowym. W pracy twórczej oscyluje wokół takich gatunków jak dub-techno, deep-techno.

Współtwórca projektu Funfte Strasse, który obejmuje audycję radiową oraz cykliczne imprezy. Związany także z WEF Rec. oraz Minicromusic Rec.

http://soundcloud.com/menesmusicWeld (BTS/Funnwork Rec.)

Muzyką elektroniczną zaczął interesować się od 2002 roku kiedy to wpływ nowo poznanych osób pozwolił mu na odkrycie nie komercyjnych dźwięków elektronicznych.Jego "zajawka" na granie oraz pierwsze poczynania w kierunku produkcji muzyki rozpoczęły się od spotkań u znajomego który miał profesjonalny sprzęt do miksowania - i tak właśnie to wszystko ruszyło..pierwsze winyle, pierwsze mixowanie...oraz pierwsze kombinowanie z beatami na programie Fruity Loops.

W 2003 roku swoich sił spróbował w klubie Przestrzeń Graffenberga i można powiedzieć, że w tym miejscu zdobył największe doświadczenie, które potem doskonalił. Przygoda z tym klubem trwała do 2006 roku. W roku 2007 związał się z organizacją Sleepwalkers, z którą organizował większe eventy w warszawskich klubach jak: M25 czy CDQ mieli oni również na koncie cykl imprez pod szyldem "Przejazd Techniczny" organizowanych w Klubie Depozyt.

Dzięki współpracy ze Sleepwalkers ukierunkował się muzycznie na Acid/Uk Techno, większy naciskł położył też na własne produkcje. W sierpniu 2009 jako jeden z finalistów konkursu muzzo.pl miał możliwość zaprezentowania się na płockim Audioriver na scenie muzzo.pl, również w sierpniu zasilił szeregi grupy artystycznej BTS [Behind The Stage].

Obecnie skupiony jest na produkcji swoich utworów. Od września 2009 jego produkcje od mrocznego minimalu przez tech-house po berlińskie techno wnidnieją na takich labelach jak Underphunk Digital(EN), Nitordrum(PL) czy też Sentence Records(PL).


www.weldlive.com
http://soundcloud.com/weldPATRONI MEDIALNI:

www.aktivist.pl
www.dontpaniconline.pl
www.electroclash.pl
www.facebook.com/ElektrowniaAlternatywna
www.emmapak.eu
www.fyh.com.pl
www.independent.pl
www.livelife.pl
www.mmwarszawa.pl
www.mowianamiescie.pl
www.musicis.pl
www.popmag.pl
www.vice.com/pl


ORGANIZATOR:

http://www.facebook.com/pages/MineMedia/208581152547685
http://www.1500m2.com/


http://www.youtube.com/watch?v=JTTwlAT_AwU&ob=av2e

http://www.youtube.com/watch?v=7cKEy0BFfQw

http://www.youtube.com/watch?v=9yaEwcmrR4Q&ob=av2e

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz