środa, 21 grudnia 2011

M83 w Poznaniu i Warszawie

M83 w Warszawie (19.02 w Stodole) i Poznaniu (20.02 w klubie SQ) wystąpi jeden z najważniejszych zespołów na współczesnej scenie elektro-popowej! Niezwykle popularni na świecie M83 promować będą swój nowy, znakomity dwupłytowy album "Hurry Up, We're Dreaming"!



Na najnowszym krążku znajdują się aż 22 utwory. Jak twierdzi lider M83 Anthony Gonzalez, "Hurry Up, We're Dreaming" jest owocem jego fascynacji tak monumentalnymi i klasycznymi dziełami jak: "White Album" The Beatles, "Ummagumma" Pink Floyd i "Mellon Collie And The Infinite Sadness" Smashing Pumpkins. Nowa płyta została wyprodukowana przez Justina Meldal-Johnsona (Beck, NIN, The Mars Volta) i zmiksowana przez Tony'ego Hoffera (Air, Kooks), a w utworze otwierającym płytę gościnnie śpiewa Zola Jesus. Album promuje nagranie "Midnight City".

M83 zadebiutował w 2001 albumem "M83", który jednak przeszedł bez echa na europejskim rynku muzycznym. Kolejny album zatytułowany "Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts" z 2003 roku okazał się wielkim sukcesem. Dzięki temu projekt został zaproszony do zmiksowania albumu grupy Bloc Party "Silent Alarm". Muzycy miksowali również utwory takich zespołów jak Placebo, Depeche Mode czy Goldfrapp. Płytą przez wielu uważaną za najlepszą w dorobku projektu jest "Saturdays = Youth" (2008), nagrana przy współpracy z Kenem Thomasem i Ewanem Pearsonem podróż zainspirowana latami osiemdziesiątymi, wczesnymi filmami Johna Hughesa i dźwiękami spod znaku Cocteau Twins!

wtorek, 13 grudnia 2011

STEVE AOKI

15 grudnia 2011
1500m2 | Solec 18, Warszawa


Do tej pory kojarzono nas z warszawskim cyklem Warsaw Loves Noize, poznańskim Fetish Sounds czy krakowskim Enjoy The Scream. Przyszedł czas abyśmy zaprezentowali Wam eventy sygnowane wyłącznie nazwą firmy. Wyselekcjonowana muzyka, oryginalne miejsce i artysta dużej rangi – to nasz motyw przewodni!

Ruszamy więc z wielkim hukiem! Dlatego też mamy zaszczyt zaprosić Was na długo oczekiwane wydarzenie – imprezę z udziałem króla muzyki elektronicznej, Stevem Aokim, założycielem DIM MAK RECORDS oraz DIM MAK COLLECTION. Steve Aoki wystąpi pierwszy raz w Polsce 15 grudnia w 1500m2. Jest to niezastąpiona okazja do uczestnictwa w jednym z jego ostatnich występów europejskiej trasy 2011.


BASSLINE zaprasza na pierwszy w Polsce występ: STEVE AOKI

Tour promuje najnowszy utwór „Tornado”, który stworzył przy współpracy z DJ TIESTO. Od Steve Aokiego możemy oczekiwać żywiołowego i niepowtarzalnego show! Na imprezie będzie specjalnie wyznaczone stoisko, gdzie będą dostępne na sprzedaż ubrania z DIM MAK COLLECTION.
www.dimmak.bigcartel.com

Biografia

STEVE AOKI, DJ i producent z Los Angeles o japońskich korzeniach. Człowiek stojący za wytwórnią DIM MAK RECORDS oraz DIM MAK COLLECTION. Współpracowały z nim takie zespoły jak Bloc Party, The Kills, Klaxons, MSTRKRFT, The Bloody Beetroots czy The Gossip. Na swoim koncie posiada wspólne przedsięwzięcia z Armandem Van Heldenem, Laidback Luke, Afrojack, Boys Noize czy The Bloody Beetroots. Debiut Space Dust Mix z 2008 r. powstał przy udziale takich gwiazd jak Fake Blood, Junkie XL, MSTRKRFT, Felix Cartal czy Weird Science. W 2010 przyszedł czas na kolejny kolaboracyjny album Pillowface And His Airplane Chronicles z udziałem Bloc Party, Datarock, Klaxons, Justice, Yelle czy Goose. Singiel Warp 1.9 z The Bloody Beetroots pobił rekordy popularności rozbrzmiewając na imprezach i festiwalach na całym świecie. W 2011 roku Steve Aoki był jednym z headlinerów słynnej belgijskiej imprezy I LOVE TECHNO, na której grali m.in. Paul Kalkbrenner, Boys Noize, Cassius, Chase&Status, Crookers, Digitalism i inni. 2011 r. zaowocował singlem Tornado we współpracy ze słynnym Tiesto, a także kolaboracją z Laidback Luke’m i Lil Jonem - Turbulence czy z Rivers Cuomo - Earthquakey People.


Support

DogzRox | Warszawa
http://www.facebook.com/dogzrox

Sick Physical | Łódź
http://www.sickphysical.com/

Junkie Punks | Kraków
http://www.facebook.com/junkiepunksdj

FoxHole | Poznań
http://www.facebook.com/FoxHole443

Twin Prix | Trójmiasto
http://www.facebook.com/TwinPrixSux

Double Trouble | Warszawa
http://www.facebook.com/doubletroublesaves

Freak Slaughter | Warszawa
http://www.facebook.com/freakslaughter

Hapi Hardkor, Mamo! aka HHM | Warszawa


BILETY

I PULA (Bardzo ograniczona!)50 PLN
II PULA 60 PLN
III PULA 70 PLN
Dostępne w punktach sprzedaży biletów Ticketpro (www.ticketpro.pl) i Eventim (www.eventim.pl) na terenie całego kraju oraz na Muno.pl (www.muno.pl).

www.1500m2.com
www.bassline.pl
www.warsawlovenoize.com

poniedziałek, 12 grudnia 2011

Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka!

Zbliża się wielkimi krokami wernisaż wystawy „Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka!”. Głównymi bohaterami kampanii są sami czytelnicy, reprezentowani m.in. przez Pawła Althamera, Kazimierę Szczukę czy Kapelę ze wsi Warszawa.







wernisaż: 15.12
start: 18.00
Traffic Club
ul. Bracka 20

piątek, 9 grudnia 2011

DJ KOZE & ROBAG WRUHME + LandoKal @1500m2


09.12 1500m2

MAIN STAGE :

DJ KOZE (Pampa Rec., Kompakt//Hamburg City)
ROBAG WRUHME (Pampa Rec., Freude am Tanzen //Jena)
Dr Dip (detroitZDRoJ) vs MO (Recognition)
bshosa (1500m2/detroitZDRoJ) vs Easy Audio (Ponton)


MUSIC OF THE FUTURE STAGE :


LANDO KAL (Lazor Sword, Hotflush, Rush Hour //California)
Mustnotsleep (MusicOfTheFuture)
Pvre Gold (RedBullMusicAcademy/Wroclaw)
Kosakot (Sorry, Ghettoblaster)
Najar (ClubCollab)
PittiSchmitti (Fiasko)

B'DAY EXTRAVAGANZA STAGE :

Eli (my'o'my/detroitZDRoJ)
Novika & Mr Lex (Beats Friendly)
Pol On (Pets)
Chmara Winter (Pets)
Mic Ostap (RedBullMusicAcademy, Recognition)
Joe Roberts (DJmag /London)
Leon (Audioriver)
Rebus (DOM/Lodz)
Juniore (muno.pl/Poznan)
Mikobene(Elevation Rec.)
Warsaw Calling

wtorek, 6 grudnia 2011

Hungry Hungry Models wreszcie mają DOM

9.12 klub DOM
Hungry Hungry Models + Wandachowicz

Sensacja-rewelacja! Hungry Hungry Models wreszcie mają DOM. W Łodzi. I będą w nim grac! Chodźcie to zobaczyć! DOM - nowy klub w sercu Łodzi, prowadzony przez Spółdzielnię Ogniwo, czyli Kubę Wandachowicza (CKOD, TRYP, NOT), DJ-a Rebusa (OIOM), Wiktora Skoka, No.107, Witolda Munnicha i Roberta Tutę (NOT, Agressiva 69, 1984).

ul. Piotrkowska 138/140
90-062 Łódź
Start: 22:00
Bilety: 10 PLN




HUNGRY HUNGRY MODELS:
Jesteśmy Hungry Hungry Models i mamy supermoce. Potrafimy obezwładnić każdego pozytywną energią, potrafimy sprawić, że wszyscy wpadają w bałns. Widzimy też przez ubrania, ale to nasza mała tajemnica. Walczymy z klubowym złem od czterech lat, chroniąc ludzkość przed nudą minimali, electroclashu, strywializowanego house'u. Zło czai się wszędzie, dlatego ścigalismy je po klubach całej Polski i na festiwalach Heineken Open'er, Off Myslowice i Francophonic. Nadszedł czas, by stanąć w obronie klubowiczów całej Europy. Walczyliśmy ramię w ramię wraz z Drums of Death, Chewy Cocolate Cookies, Stereoheroes, Duke'iem Dumontem, Jaymo & Andy George'em, Detboi'em, Tronik Youth'em, Kesh, Discodust djs... Walka zdaje się być nierówna, a przeciwnik zawzięty, ale w naszych superrękawach mamy hiperasy - fidget, techno i piano staby. 'To protect & entertain' to także nasza dewiza.

Sylwester 11/12 z klubem Fabryka

Spodziewaliście się jedynie chwilowej nieobecności Fabryki na klubowej mapie Krakowa? Wierzyliście, że nie da o sobie tak łatwo zapomnieć ? A jednak stało się i to w najlepszym momencie! Ruszyliśmy z kopyta akurat teraz kiedy przychodzi nam żegnać się z rokiem 2011. Jeśli tak bardzo tęskniliście, to nie wyobrażamy sobie, aby sylwestra mogliście spędzić gdzie indziej. Chcąc zaspokoić Wasze zaostrzone apetyty imprezowe przygotowaliśmy prawdziwą ucztę. Na czterech scenach – dla każdego coś wybornego. A zatem tych, którzy pamiętają ubiegłoroczne szaleństwo i tych, którzy w tym roku liczą na największą zabawę w tym mieście zapraszamy na fabryczną noc sylwestrową z całym szeregiem klubowej esencji Krakowa w towarzystwie gości!



LINE UP:

Scena Festiwal
SUPRA 1 / PL
JUNKY PUNKS / PL
KWAZAR / PL
SZPAK & DJ SZYMAN
DUBSEED / PL
MY HEAD IS DUBBY / PL

Scena Drum`n`Bass / Jungle / Dubstep
NEVER AFTER / PL
RESPECTA KRU / PL
GRETZKY / PL
RONIN / PL
MASSA CREW / PL
ILLEGAL / PL
Scena Minimal / Disco / Deep House
MAKSYMILIAN SKIBA / PL
OLIVIA UNGARO / PL
CHINO / PL
DJ STRU / PL
OPTIK / PL

Scena Chillout
NORIZ
KFJATEK
SZYMAN

VISUALS:
JAH LAPTOP

I PULA 100 BILETÓW W CENIE 45 ZŁ (od 29.11 do wyczerpania puli)
II PULA 60 PLN DO 23.12.11
III PULA 80 PLN OD 24.12.11
Do nabycia:
Klub Alchemia, ul. Estery 5
Bunkier Cafe , pl. Szczepański 3a

poniedziałek, 5 grudnia 2011

Kino Filmów Dokumentalnych

Zapraszamy na ostatni w tym roku pokaz Kina Filmów Dokumentalnych.

12 GRUDNIA, godz. 19.00
projekcja filmu i spotkanie z Marcelem Łozińskim i Anna Bikont

„TONIA I JEJ DZIECI” reż. Marcel Łoziński

11 letnia Werka ze swoim 9 letnim bratem Marcelem znależli się przed drzwiami Domu Dziecka we Wrocławiu. Na pytanie kim są, Werka odpowiedziała: "My jesteśmy dziećmi komunistów". Usłyszeli wrzask :"Tylko żydokomunę nam tu przysyłają." Jest 1949 r. Mama Werki i Marcela. przedwojenna komunistka została aresztowana. Oskarżona o współpracę z wywiadem amerykańskim odsiedzi 5 i pół roku.Ten czas jej dzieci spędzą w kolejnych domach dziecka. Film o rodzeństwie naznaczonym wyborami ideowymi rodziców.



Marcel Łoziński - Wybitny reżyser dokumentalista nagradzany w Polsce i zagranicą. Nominowany do Oskara. Wykładowca Szkoły Wajdy. W 1965 ukończył Wydział Łączności Politechniki Warszawskiej i podjął pracę w WFD jako inżynier dźwięku. Ojciec reżysera Pawła Łozińskiego i pisarza Mikołaja Łozińskiego.

Anna Bikont – polska dziennikarka, reporterka i pisarka. Jest autorką i współautorką książek oraz zbiorów reportaży w tym publikacji My, z Jedwabnego. Wspólnie z Joanną Szczęsnąnapisała m.in. Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu, za tę pozycję autorki uhonorowano Nagrodą Wielką Fundacji Kultury

piątek, 18 listopada 2011

re:wizje sztuki 5

PO CO NAM SZTUKA?
re:wizje sztuki 5
3.12.2011r. 16:00-24:00
wstęp wolny
www.rewizje.pl






re:wizje sztuki 5
, jubileuszowa odsłona popularnego multidyscyplinarnego przeglądu sztuki, odbywa się w tym roku pod nową nazwą i w innym kształcie.

re:wizje sztuki 5
to jeden intensywny dzień i kilkanaście projektów artystycznych tworzonych poza publicznymi instytucjami lub bez stałego źródła finansowania W tym roku prezentujemy nie tylko dzieła powstałe w Warszawie, ale także projekty z innych miejsc Polski i z zagranicy, a więc takie, których warszawska publiczność nie miała okazji zobaczyć.

re:wizje sztuki 5 po raz pierwszy mają temat przewodni. W tym roku jest to pytanie: „Po co nam sztuka?”. Wszystkie projekty zorganizowane są więc wokół pytania o miejsce sztuki w życiu społecznym i publicznym, jej funkcję, znaczenie, sens. Tegoroczna edycja jest otwartą dyskusją nad kondycją artystyczną, ale także sytuacją finansową projektów i ich twórców. Zagadnienie znaczącej nieobecności sztuki podejmują nie tylko same projekty, ale również sposób ich prezentacji. Otwarte dla widzów próby, spotkania z twórcami oraz projekty work in progress to kolejne nowe elementy tegorocznych re:wizji.

Stale poszukujemy nowych zjawisk w sztuce. W tym roku projekty wybierali: aktorka Iza Kuna, reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, krytyk Błażej Hrapkowicz, tancerz Michał Piróg, tancerka Paulina Święcańska, krytyk Julia Hoczyk, publicysta Bartek Chaciński, menadżer muzyczny Igor Nikiforow, dziennikarka Joanna Ruszczyk, muzyk Szymon Tarkowski, kuratorka Agnieszka Sural, reżyserka Anna Smolar, krytyk Agnieszka Rataj, aktorka i reżyserka Maria Seweryn.

re:wizje sztuki 5 to projekt poszukujący nowych idei, wartości, twórców, a przede wszystkim stawiający wiele pytań. Zastanówmy się - po co nam sztuka?

Kontener mody



W dniach 24 listopada – 22 grudnia warszawski Pasaż Wiecha stanie się centrum polskiej mody. Na Pasażu przy skrzyżowaniu z ul. Złotą stanie Kontener Mody, w którym zaprezentowane zostaną kolekcje pięciu utalentowanych projektantów: Wioli Wołczyńskiej, Sylwii Rochali, Nenukko, Maldorora oraz Konrada Parola. Ubrania każdego z nich będą prezentowane kolejno przez sześć dni. W wyznaczonych terminach w Kontenerze do dyspozycji odwiedzających showroom obecni będą sami artyści, którzy chętnie opowiedzą o swoich projektach. Dzięki przeszklonym ścianom Kontenera oraz całodobowemu oświetleniu prezentowane kolekcje będzie można podziwiać zarówno w dzień jak i w nocy, a sama instalacja będzie ciekawym elementem ożywiającym przestrzeń Pasażu Wiecha.

czwartek, 17 listopada 2011

Kiermasze świąteczne



Już po raz piąty pakamera.pl zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników handmade’u na organizowane przez nas KIERMASZE ŚWIĄTECZNE.

Kiermasze świąteczne to już tradycja i grudniowa domena pakamery. Już po raz piąty na okres grudnia zostanie zgromadzone i wyeksponowane ponad 15 tysięcy prac artystów i projektantów z całej Polski. W ciągu pięciu lat imprezy handmade z pakamera.pl z lokalnej, gościnnie prezentującej prace kilkudziesięciu artystyów urosły do rangi NAJWIĘKSZEGO W KRAJU WYDARZENIA PROMUJĄCEGO I PREZENTUJĄCEGO NIEBANALNE i UNIKATOWE prezenty, dodatki i akesoria, ubrania oraz design od Polskich Projektantów.
MIEJSCE: KLUB 1500m2 do wynajęcia, Solec 18, Warszawa
1500m2 do wynajęcia to miejsce na warszawskim powiślu. w postindustrialnych przestrzeniach starej drukarni kartograficznej
CZAS:

MIKOŁAJKI HANDMADE z PAKAMERA.PL
DATA: 4-5 GRUDZIEŃ – NIEDZIELA i PONIEDZIAŁEK
GODZINY: NIEDZIELA: 10 – 19, PONIEDZIAŁEK 10-21

Kiermasze świąteczne stały się już w dużej mierze naszą tradycją i grudniową perełką na mapie wydarzeń miasta Warszawy. Jest to alternatywa dla przedświątecznego maratonu po supermarketach, pokazujemy jak za pośrednictwem rękodzieła artystycznego można oderwać się od masowych sieciówek. Grudzień to jedyny czas w roku kiedy mamy okazję pokazania twórczości kilkuset artystów z całej Polski w jednym miejscu.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK ABY BYĆ NA BIEŻĄCO :: http://www.facebook.com/event.php?eid=217709601632339

wtorek, 15 listopada 2011

COMING OuT 2011 - Najlepsze Dyplomy ASP



W tym roku organizowana jest już trzecia edycja wystawy COMING OuT – najlepsze dyplomy ASP w Warszawie. To bardzo ważne artystyczne wydarzenie, którego celem jest prezentacja wyróżnionych prac dyplomowych absolwentów siedmiu wydziałów naszej Uczelni. Laureatów tegorocznej edycji COMING OuT wybierali członkowie Rad Wydziałów oraz Pani Ewa Gorządek z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Dziękuję Pani Kurator za udział w obradach oraz liczę na dalszą owocną współpracę.

Obecna edycja to powrót do siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej. Wernisaż 25 listopada 2011.

WARSAW: IN BETWEEN



WARSAW: IN BETWEEN
7 KLUBÓW // 7 MIAST EUROPY // 7 DJ-ÓW // 12 PERFORMERÓW

1. XII. 2011 (czwartek), start godzina 21:00
Wstęp wolny, więcej na www.sztukanowa.pl


Wyobraź sobie Europę pokrytą siatką internetowych rozmów, jakie odbywają się między jej miastami. Rozmowy te łączą Warszawę, Berlin, Paryż, Rzym, Londyn, Wiedeń, Madryt, Lizbonę, Brukselę i sprawiają, że miasta – mimo niezmiennego fizycznego dystansu – są bliżej niż kiedykolwiek.





Projekt Warsaw: In Between opowiada o nawiązywaniu relacji w dzisiejszej Europie bez granic i pielęgnowaniu ich za pomocą internetowej komunikacji. Scenariusz wydarzenia będzie opracowany na podstawie prawdziwych materiałów archiwalnych (maili, czatów, smsów).

Jednego wieczoru 7 warszawskich klubów (Powiększenie, Znajomi Znajomych, Jedyne Wyjście, Regeneracja, Coco de oro, Chłodna 25, OsiR) zamieni się w 7 europejskich stolic połączonych siecią rozmów on-line i koncertami muzyki elektronicznej. Pomiędzy łączącymi się przez komunikator performerami zabrzmią poetyckie rozmowy on-line.

W projekcie udział biorą performerzy: Weronika Lewandowska, Aneta Kamińska, Carolina Albano, Dawid Żakowski, Marta Jałowska, Zbyszek Kowalski, Jarek Sacharski, Marcin Cecko, Daniel Rosal Garcia, Agata Życzkowska, Dominika Strojek, a także DJ-e: KiM, Menes, Wolski, LeveUho, Nmls, Zorzano, Dimidi.


PRZEŚLIJ NAM SWOJĄ HISTORIĘ!
Byłeś za granicą, daleko od bliskiej Ci osoby?*
Wróciłeś i zabrakło Ci kogoś kogo zostawiłeś w innym mieście? Prześlij nam swoją historię! *
Nasz adres: stow.sn@gmail.com


„Warsaw: In Between” to wydarzenie performatywno-dźwiękowe realizowane w ramach przedsięwzięć kulturalnych polskiej prezydencji w Unii Europejskiej dzięki dotacji z M.St. Warszawy.


[* Gwarantujemy anonimowość.]

poniedziałek, 14 listopada 2011

Premiera najnowszego albumu duetu FISZ EMADE pt. "Zwierzę bez nogi"



Zbliża się premiera najnowszego albumu duetu FISZ EMADE pt. "Zwierzę bez nogi", w związku z tym prezentujemy okładkę wydawnictwa przedstawiającą pracę amerykańskiego artysty Michaela Velliquette'a, a także ekskluzywny remix tytułowego utworu i zarazem kolejną, trzecią (!) wersję teledysku.





FISZ EMADE zaprezentują premierowy materiał na żywo już 25 listopada na specjalnym koncercie w Teatrze Dramatycznym w ramach Europejskich Targów Muzycznych Gazety Co Jest Grane.

Przed koncertem FISZ EMADE na scenie pojawią się też inni przedstawiciele warszawskiej sceny muzycznej: ulubieńcy stołecznego środowiska niezależnego - folkowy duet Paula i Karol oraz rockowa formacja Renton, której najnowsza płyta właśnie trafiła na sklepowe półki. Organizatorzy koncertu przygotowali także muzyczną niespodziankę.

FISZ EMADE, Paula i Karol, Renton
Teatr Dramatyczny (PKiN, Plac Defilad 1)
Start: godz. 20:00
Bilety: 20 PLN

wtorek, 8 listopada 2011

Targi Wiedzy Graficznej 2011



11 listopada 2011 w godzinach 14:00 – 19:00
12 i 13 listopada 2011 w godzinach 12:00 – 19:00


miejsce:
1500m2 do wynajęcia, Solec 18, Warszawa
wstęp wolny
zapisy na konsultacje już od 5 listopada!

ogólnie:
Największy w Polsce cykl spotkań poświęconych wymianie wiedzy
o praktyce i teorii designu graficznego. 3 dni konsultacji osobistych, przeglądów portfolio oraz towarzyszące prezentacje i wykłady o polskiej grafice i kulturze wizualnej.

szczegóły:
Projekt TWG ma umożliwiać projektantom różnych dziedzin, studentom designu oraz osobom zainteresowanym kulturą wizualną – bezpośrednie spotkanie i osobistą konsultację z wysokiej klasy projektantami, najlepszymi profesjonalistami, specjalistami oraz autorytetami designu w Polsce. Wydarzenie będzie polegać na 3-dniowych konsultacjach, w trakcie których każdy uczestnik, po wcześniejszym zgłoszeniu przez stronę internetowa, będzie miał możliwość 40-minutowego spotkania – rozmowy i konsultacji z wcześniej wybraną osobą. Dodatkową atrakcją będą odbywające się w drugiej sali, w sposób ciągły, otwarte prezentacje, wykłady i działania na tematy szeroko pojmowanego designu.

konsultacje:
Agata Nowotny, Agata Nowicka Endo, Aleksandra i Daniel Mizielinscy – Hipopotam studio, Andrzej Budek – studio Kot Bury, Bogna Świątkowska, Dariusz Paczkowski – 3 fala, Dawid Korzekwa, Edgar Bąk, Filip Zagórski, Joanna Górska i Jurek Skakun – Homework, Jacek Karaszewski, Jacek Utko, Jakub Stępień Hakobo, Justyna Kosińska i Maria Bukowska – studio Temperówka, Katarzyna Nestorowicz – studio Noviki, Łukasz Dziedzic, Łukasz Zbieranowski i Maciej Lebiedowicz – Fajne Chłopaki i Pan Tu Nie Stał, Maciej Konopka – Brandy, Marcin Nowicki – studio Noviki, Marcin Willmann, Marcin Wolny – studio Otwarte, Marek Cierkosz – Diagram, Mariusz Libel - kiedyś Twożywo, Mikołaj Komar – Kmag, Marek Knap, Mateusz Ściechowski – Miesto, Marek Mielnicki, Marian Misiak, Michał Łojewski – White Cat Studio, Janek Pawlik – Taki Myk Studio, Michał Pawlik – Mamastudio, Monika Osinkowska, Michał Cierkosz – Diagram, Ola Osadzinska, Przemek Dębowski, Paweł Palikot, Piotr Rypson, Rene Wawrzkiewicz, Robert Chwałowski, Swanski – Turbokolor, Szymon Rogiński, Tomek Lachowski – Definition Design, Wojciech Błaszczyk, Wojciech Wiśniewski – Taki Myk Studio, Wojtek Stopiński – Retouchone, Wojtek Mierowski – BNA i wielu innych

wykłady:

Piątek 11.11.2011
15:00 - Jan Bajtlik „Plakaty”
16:00 - Fundacja Nie zawsze musi być chaos
17:00 - Piotr Rypson „Bibuła. Historia polskich nielegalnych wydawnictw – od Wielkiej Emigracji do dziś”
18:00 - Marian Misiak „Bronisław Zelek - najbardziej intrygująca postać projektowania krojów pism w Polsce”
19:00 - Bartek Jabłoński – Diagram „Dlaczego każdy klient jest głupi? Co myśli klient kiedy mówi i jakie są, szanse, że słysząc to co mówi, zrozumiemy czego oczekuje, czyli słowami o słowach”

Sobota 12.11.2011

14:00 - Homework. Joanna Górska + Jerzy Skakun
14:30 - Tomek Lachowski „Tradycja zobowiazuje. Polska grafika reklamowa 1918-1989”
16:45 - Ania Marczyk, Michał Sobolewski – Owoce i Warzywa, „O plakacie przy piwie”
17:30 - Robert Chwałowski, „Jak cię widzą, tak cię czytają. Czyli niektóre niuanse typografii książek mające wpływ na czytelność”
18:00 - Justyna Burzyńska Maciej Lebiedowicz „Pan tu nie stał – od zaplecza”
19:00 - Marek Mielnicki

Niedziela 13.11.2011
14:00 - Dawid Korzekwa „Działalność STGU. Konkursy graficzne w Polsce”
15:00 - Wojtek Mierowski „Jestem pianistą w burdelu. O brandingu i agencjach reklamowych”
16:00 - Daniel Mizieliński Hipopotam Studio „Dizajner Kumite”
17:00 - Agnieszka Jacobson, „Koncepcja School of Form”
18:00 - Bogna Świątkowska „Dlaczego grafik powinien umieć czytać?”
19:00 - Dariusz Paszkowski 3 fala „Street art zaangażowany społecznie”

Organizator: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
Kurator projektu: Rene Wawrzkiewicz
Koordynacja: Ania Banaś
Partnerzy: 1500m2 do wynajęcia, Solec 18, Warszawa, Gazeta Wyborcza, Aktivist, Exklusiv, Face2Face

www.stgu.pl
www.stgu.pl/tgw

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Wydziału Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

czwartek, 3 listopada 2011

Europejskie Targi Muzyczne Co jest grane



Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane to dwa dni poświęcone muzyce w każdym z jej wymiarów – publiczność będzie mogła ją obejrzeć, posłuchać i kupić, a także porozmawiać o niej z artystami.

Targi odbędą się w dniach 26-27 listopada 2011 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Będą im towarzyszyć koncerty organizowane w Teatrze Dramatycznym i Café Kulturalna, prezentacje filmów muzycznych w Kinotece oraz wykłady i spotkania w PKiN, Teatrze Studio i Teatrze Lalka.

Dla fanów muzyki impreza będzie wyjątkową okazją do spotkań z ulubionymi artystami oraz do obejrzenia występów na żywo znanych muzyków i najciekawszych nowych wykonawców. Targowi goście będą też mogli zakupić muzykę w każdej formie i w specjalnych cenach i zapoznać się z szeroką ofertą wystawców.

- Mamy ambicję, aby Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane stały się prawdziwym świętem dla miłośników muzyki i dla całej branży muzycznej - mówi Ania Pruszyńska, szefowa promocji stołecznej redakcji „Gazety Wyborczej”. - Dla fanów muzyki szykujemy spotkania z artystami, premiery płytowe, koncerty i prezentacje oraz okazje, promocje i niespodzianki.

Do udziału w targach zostali zaproszeni m.in. wydawcy i sklepy muzyczne, instytucje kultury, organizatorzy koncertów i festiwali, media, operatorzy telefonii komórkowych, producenci instrumentów muzycznych i akcesoriów, specjaliści od produkcji imprez i przedstawiciele studiów nagraniowych.

Targowe dni będą zwieńczone koncertami, które zaprezentują przegląd polskiej sceny muzycznej i najważniejszych zjawisk ostatnich lat. To, co najciekawsze w rodzimej muzyce, zabrzmi podczas cyklu „Don’t Panic We’re From Poland”, scena elektroniczna zaprezentuje się podczas wieczoru przygotowanego przez Red Bull Music Academy.

Imprezie będą towarzyszyć branżowe spotkania i wykłady z udziałem m.in. zagranicznych dziennikarzy i przedstawicieli wielkich muzycznych imprez, jak amerykańskie South By Southwest czy brytyjskie Glastonbury. Panele dyskusyjne będą okazją do wymiany doświadczeń i zebrania praktycznych informacji dotyczących funkcjonowania rynku muzycznego, które mogą być cenne dla organizacji kulturalnych i dla wchodzących na rynek artystów.

Więcej informacji o imprezie jest dostępnych na stronie: www.targicojestgrane.pl

Pomysłodawcą i organizatorem Europejskich Targów Muzycznych Gazety Co Jest Grane jest Agora S.A. Współorganizatorem imprezy jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Partner Konferencji: Instytut Adama Mickiewicza, partner muzyczny: Muzodajnia.
Patroni: „Gazeta Wyborcza”, Gazeta.pl, „Gazeta Co Jest Grane”, „Metro”, AMS, Helios, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Roxy, TVP2 , „Aktivist”, 4FunTv, „Exklusiv”, Emma.

poniedziałek, 17 października 2011

„WWA” – premiera albumu 4 listopada



„Książka ta nie jest przeznaczona dla bogatych turystów odwiedzających Warszawę. Ci spodziewają się na ogół kolorowych albumów ze zdjęciami niczym z pocztówki. Błękitne niebo, białe chmurki, nasycone kolory – wszyscy wiemy o co chodzi. Album „WWA” wydaje się być przeznaczony dla innego odbiorcy, dla ludzi, którzy są żądni zupełnie innych doznań i innych wrażeń.” – pisze we wstępie do albumu „WWA” Chris Niedenthal.

„WWA” to projekt Fundacji Amondo Films, który za pomocą obrazu i słowa opowiada o Warszawie. Celem „WWA” jest o oddanie jego nastroju, tempa i rzeczywistości, która potrafi urzekać i inspirować bardziej niż pocztówkowe pejzaże.

Album „WWA” to 126 czarno-białych zdjęć Pawła Tarasiewicza, pokazujących Warszawę – jej architekturę, detale, codzienność, ludzi, których tu można spotkać. O „swojej” Warszawie opowiada w wywiadach Urszuli Bienieckiej i Stanisława Heby szesnaścioro niezwykłych rozmówców – wśród nich malarz Edward Dwurnik, historyk architektury Jarosław Trybuś, raper Pono czy kronikarka Pałacu Kultury Hanna Szczubełek.

Na 248 stronach albumu powstała w ten sposób, choć czarno-biała, to jednak barwna opowieść o naszym mieście, o jego pięknie i brzydocie, zaletach i dziwactwach, historii i współczesności. Ważnym elementem „WWA”, poza zawartością, jest oprawa graficzna. Fundacja Amondo Films postawiła na projekt Michała Tatarczuka.

Premiera albumu „WWA” odbędzie się 4 listopada. Będzie połączona z wystawą zdjęć z albumu w Skwerze - filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60A.

czwartek, 13 października 2011

9. edycja projektu FOTOGRAFIA KOLEKCJONERSKA wystawa i aukcja fotografii wybitnych polskich artystów



W ramach 9. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska zapraszamy na wystawę i aukcję prac najwybitniejszych polskich fotografów - dawnych i współczesnych. Projekt od kilku sezonów organizowany jest przez Portal Rynku Sztuki Artinfo.pl, firmę Art Inwestycje (właściciela portalu FotografiaKolekcjonerska.pl) oraz Dom Aukcyjny Rempex.


Terminy:
Wernisaż wystawy: 24.11.2011 godz. 19.00
Aukcja: 6.12.2011 godz.19.00
Miejsce: Galeria DAP przy ul. Mazowieckiej 11a w Warszawie


Naszym celem jest propagowanie idei kolekcjonowania fotografii w Polsce – medium docenionego już na całym świecie i osiągającego coraz wyższe notowania aukcyjne. Polska fotografia jest
z każdym rokiem bardziej widoczna poza naszymi granicami, czego dowodem jest choćby zaproszenie Polski jako gościa specjalnego na największe (i jedyne w Europie) renomowane targi fotografii artystycznej w Paryżu (Paris Photo) po raz pierwszy w historii w 2010 roku. Uświetniły je 4 galerie z Polski. Ten sukces jest kolejnym krokiem ku popularyzacji fotografii jako sztuki.

Fotografia systematycznie buduje swoją prestiżową pozycję stając się obiektem coraz większego zainteresowania i pożądania – zarówno kolekcjonerów, marszandów, historyków sztuki, jak i osób niezwiązanych zawodowo ze światem sztuki – ceniących jej wartość artystyczną i walory dekoracyjne.

Z dorobku artystów wybraliśmy prace zajmujące szczególne miejsce w ich twórczości, tzn. takie, które były wystawiane na ważnych wystawach, publikowane i nagradzane. W tym roku będziemy mieli zaszczyt prezentować prace m. in. Marty Deskur, Mikołaja Długosza, Teresy Gierzyńskiej, Maurycego Gomulickiego, Mikołaja Grynberga, Edwarda Hartwiga, Ryszarda Horowitza, Waldemara Jamy, Jerzego Kosińskiego, Natalii LL, Jerzego Lewczyńskiego, Rafała Milacha, Jacka Poremby, Grzegorza Przyborka, Andrzeja Różyckiego, Basi Sokołowskiej, Juliusza Sokołowskiego, Wojtka Wieteski, Wojtka Wilczyka, Joanny Zastróżnej.

Ważnym narzędziem, pomagającym popularyzować projekt Fotografia Kolekcjonerska jest katalog (od tego roku dwujęzyczny – polsko-angielski), pomyślany jako podręczny przewodnik po świecie polskiej fotografii, z notami biograficznymi autorów oraz opisami prac zgodnymi ze światowymi standardami kolekcjonerskimi.

poniedziałek, 10 października 2011

BANG! fueled by Burn feat. Busy P, Krazy Baldhead live



Jedna z najbardziej znanych imprez audiowizualnych po raz pierwszy w Krakowie!
BANG! fueled by Burn odbywa się kilka razy w roku, w największych miastach Polski. To jednodniowe, mobilne wydarzenie, które w jedną noc łączy muzykę, sztuki wizualne i modę. Na poprzednich edycjach dla setek osób wystąpili m.in Kavinsky, Hudson Mohawke, Aquasky czy Agoria. Zobacz:

BANG! fueled by Burn / 4 listopada 2011, Kraków / Official Trailer (HD) from BANG! on Vimeo.



Na krakowskim BANG fueled by Burn w roli głównej wystąpi BUSY P - jedna z najważniejszych postaci współczesnej muzyki elektronicznej. Producent, didżej, szef legendarnej wytwórni Ed Banger wydającej m.in Justice. Obok niego z live act'em pojawi się KRAZY BALDHEAD promujący swój nowy album wydany właśnie w Ed Banger.

Poza nimi na jednej przestrzeni usłyszycie mocny polski line - up: Gangsteppaz, Junkie Punks i gospodarz imprezy Jick Magger, zobaczycie instalacje wizualne specjalnie zaprojektowane przez Osmo. Jak zwykle obecna będzie także moda - tym razem za sprawą Misbhv. Wszystko to w piątek 4 listopada w klubie Pauza.

BANG! jest wspólną inicjatywą muzyka i dj'a Eryka Sarniaka (Jick Magger) i Przemka Ostaszewskiego (Osmo).

Ps. Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona.

--------------------------------------------------------
LINE UP
--------------------------------------------------------

BUSY P (Ed Banger, FR)
KRAZY BALDHEAD live (Ed Banger, FR)
Osmo: Visual Altar Live
Jick Magger (Out of Tune dj set)
Gangsteppaz
Junkie Punks

Fashion: Misbhv
--------------------------------------------------------

czas: 4 listopada 2011 (piątek)

start: 21:00

miejsce: Kraków, klub Pauza, ul. Floriańska 18


bilety:

UWAGA! Liczba biletów ograniczona!

Bilety dostępne w klubie od 17.10 lub poprzez stronę uruchomioną 17.10

20 zł: od 17.10 do 23.10
25 zł: od 24.10 do 04.11

Rozstanie („Jodaeiye Nader az Simin”)



reż. Asghar Farhadi
obsada: Sarina Farhadi, Leila Hatami, Peyman Moaadi
Iran 2011, 123 min
Gutek Film, 7 października
A!A!A!A!A!



Wątpliwości
Rozprawa rozwodowa w teherańskim sądzie. Simin decyduje się rozstać z Naderem, chociaż kocha go i szanuje. Dlaczego więc odchodzi? To forma szantażu: ostateczna próba przekonania męża do wyjazdu z kraju, aby zapewnić 11-letniej córce Termeh lepsze życie na Zachodzie. Jednak Nader nie chce zostawiać chorego na Alzheimera ojca. Wkrótce sytuację rodzinną komplikuje oskarżenie o morderstwo. Widzom może się wydawać, że dobrze wiedzą, co się wydarzyło podczas kłótni pomiędzy Naderem a ciężarną Razieh opiekującą się jego ojcem. Młoda kobieta poroniła. Czy aby na pewno z winy chlebodawcy? Wyczerpująca emocjonalnie droga do odkrycia prawdy wymaga odrzucenia domysłów, wyjścia poza własne ograniczające przekonania. Zresztą Asghar Farhadi zadaje przewrotne pytanie: czy prawda jest zawsze najlepszym rozwiązaniem? Reżyser nie podsuwa jednoznacznych odpowiedzi, nie opowiada się po żadnej ze stron. Obserwuje bohaterów „Rozstania” z pewnego dystansu, chociaż nie brakuje mu empatii wobec nich. Konstruuje błyskotliwy scenariusz kameralnej psychodramy, z wyczuciem rozkładając akcenty wedle hitchcockowskich reguł gry. Napięcie potęgują wątpliwości towarzyszące sprzecznym zeznaniom Nadera i Razieh oraz odmienne perspektywy wynikające z różnic w statusie społecznym ich rodzin. Reżyser stopniowo demaskuje pozory naszej pewności i zaskakującą łatwość w ocenie innych ludzi. Stawia przy tym bohaterów „Rozstania”, a także widzów, przed szeregiem nieoczekiwanych wyborów. [Piotr Guszkowski]

czwartek, 29 września 2011

3. KUCHNIA + FOOD FILM FEST



Aż 11 filmów dokumentalnych i 2 fabularne, z Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji przygotowali organizatorzy dla uczestników 3. Kuchnia+ Food Film Fest.

Organizowany przez kanał Kuchnia+ przegląd startuje w piątek, 21 października w Warszawie i Poznaniu. Na uczestników tegorocznej edycji czeka większa niż w latach ubiegłych liczba filmów. Wśród 13 pokazywanych w tym roku produkcji wyjątkowo znajdują się 2 filmy fabularne, co jest zupełną nowością na Kuchnia+ Food Film Fest. Impreza odbywać się będzie jednocześnie w warszawskim kinie Kultura oraz poznańskiej Muzie.

W piątek, 21 października przegląd otworzy peruwiański film „O gotowaniu i innych marzeniach”, opowiadający o tajnikach i kulturze lokalnej kuchni. Następnie, w fascynującym koreańskim dokumencie z 2010 roku „Niezwykła kulinarna wyprawa Mujin”, tytułowa mniszka zabierze widzów w wyjątkową podróż w głąb buddyjskich smaków i aromatów.
Tego dnia można będzie obejrzeć także: amerykańsko-japoński film „Jiro śni o sushi” (2011) - historię Jiro Ono, japońskiego mistrza sushi, najstarszego nadal pracującego trzygwiazdkowego szefa kuchni.
Piątkowy wieczór zakończą krótkometrażowa fabuła „Tak, jak należy” Davidego Minnelli oraz przeznaczona wyłącznie dla dorosłego widza „Ostatnia wieczerza”, opowiadająca o ostatnich posiłkach więźniów skazanych na karę śmierci.

Dzień później, w sobotę, 22 października, uczestnicy przeglądu, dzięki produkcji „Farma na ciężarówce” (2011) w reżyserii Iana Cheneya, dowiedzą się, że uprawa żywności ekologicznej możliwa jest nawet na ciężarówce.
Kolejnym filmem tego wieczoru będzie wyreżyserowany w 2010 r. przez Walthera Grotenhuisa „Życzymy Państwu smacznego”, w którym twórcy przyglądają się temu, gdzie produkowana i jak transportowana jest żywność i jaki to ma wpływ na środowisko oraz lokalne społeczności.
Ostatnim sobotnim filmem będzie poruszający kwestie marnotrawienia żywności i przeciwstawiającej się temu idei freeganizmu niemiecki „Skosztuj z kosza”.

Ostatniego dnia 3. Kuchnia+ Food Film Fest, w niedzielę, 23 października organizatorzy przygotowali dla młodych widzów pokaz dokumentu „Elisha wśród kakaowych drzew”, który pokaże, jak wyglądają owoce głównego składnika czekolady - kakaowca oraz jak przebiega jego uprawa.
Natomiast po południu zaplanowano pokaz dwóch filmów o historii, produkcji i kulturze picia dwóch popularnych na całym świecie trunków alkoholowych: „Whisky. Tradycja wyspy Islay” i „Film o piwie”.
Z kolei w pokazywanych tego samego dnia „Trzech gwiazdkach” widzowie zagłębią się w świat gwiazdek Michelina, będących symbolem prestiżu, kulinarnej doskonałości oraz najwyższego kucharskiego kunsztu wybitnych szefów kuchni na całym świecie.
Trzeci przegląd Kuchnia+ Food Film Fest zakończy polska premiera filmu „Tost. Historia chłopięcego głodu” z Heleną Bonham Carter i Freddiem Highmorem. Prezentowana na tegorocznym MFF w Berlinie produkcja powstała na podstawie bestsellerowej autobiografii brytyjskiej gwiazdy kulinariów, dziennikarza i krytyka - Nigela Slatera, którego polscy widzowie znają z anteny Kuchni+.

Wszystkim pokazom będą towarzyszyły spotkania z zaproszonymi gośćmi: bohaterami i twórcami filmów, znawcami i miłośnikami sztuki kulinarnej, a także poczęstunki dla widzów związane z tematyką filmów i inne wydarzenia specjalne. Bilety na każdy z 9 pokazów filmowych, w cenie 12 zł, będą do nabycia od 1 października w warszawskim kinie Kultura, poznańskim kinie Muza oraz na portalu Ebilet.pl

piątek, 23 września 2011

KaCeZet i FUNDAMENTY




Premiera albumu – 14 października 2011r.!!
Mix zapowiadający album:



Fundamenty to nowy projekt muzyczny KaceZeta – artysty znanego dotychczas głównie na polskiej scenie reggae/dancehall.
Mimo wyraźnych inspiracji tymi gatunkami, brzmienia Fundamentów nie da się łatwo zamknąć w szufladce.
Warstwę muzyczną cechuje prostota formy. Kompozycje są zgrabne, zaczepiają chwytliwymi ale nie tandetnymi melodiami.W nagraniach zostały wykorzystane głównie instrumenty akustyczne, co nadało brzmieniu kameralności.
Wielkim atutem tych prostych piosenek jest warstwa liryczna.
KaceZet pokazuje wielki styl, sypiąc z rękawa grami słownymi i błyskotliwymi porównaniami. Bez wysiłku bawi się akcentem, nadając polskiemu językowi unikalną melodykę.
W zgrabny sposób opowiada o sprawach istotnych i trudnych, (Fundamentalnych) unikając jednocześnie wpadnięcia w pułapki patosu czy banału.
Dzięki swej szczerości, bezpośredności i luzowi, potrafi wystąpić wobec słuchacza z pozycji dobrego przyjaciela, dbającego o nasze powodzenie.
Materiał został wyprodukowany przez Dżeksonga Onaszkiewicza – lidera legendarnego reggaeowego zespołu Immanuel.
Podstawowy skład zespołu stanowią:
gitara, wokal: KaCeZet
gitara: Jacek "Dżeksong" Onaszkiewicz
bas: Alfred Laskowski
perkusja: Beniamin Onaszkiewicz

muzycy sesyjni i goście biorący udział w nagraniach


Grzegorz "Sorbee" Sorbian - gitara solowa
Maciej "Mad Mike" Malicki - wokal
Marcel "Junior Stress" Galiński - wokal
Maurycy "Rastamaniek" Tarkowski - wokal
Norbert "Norbullo" Kubacz - kontrabas



Lista Utworów:

1. Fundament feat. Mad Mike
2. Nadciąga
3. Darwin
4. Ład i Chaos
5. Miłość pieprzy rację feat. Junior Stress
6. Kocham swoje miasto
7. Nie boję się życia
8. Masz Ci los feat. Rastamaniek
9. Sługa
10. Witam witalnie
11. Dziady

środa, 21 września 2011

American Film Festival



american film festival
15-20.11.2011 wrocław


Przez sześć dni przedstawimy pełne spektrum kina amerykańskiego. W czterech sekcjach zaprezentujemy wybór kilkudziesięciu najciekawszych filmów ostatniego roku. Będą to polskie i europejskie premiery.

HIGHLIGHTS
- najnowsze, głośne tytuły z gwiazdorską obsadą. Podczas drugiej edycji festiwalu pokażemy między innymi: Jack Goes Boating Philipa Seymoura Hoffmana oraz Restless Gusa van Santa ze wspaniałymi rolami Mii Wasikowskiej i debiutującego Henry’ego Hoppera. Hollywoodzkim hitem będzie Last Night z Keirą Knightley i Samem Worthingtonem.

The Dish and the Spoon ze świetną kreacją Grety Gerwig i LOVE z muzyką Angels&Airwaves to dwa z dziesięciu filmowych odkryć, składających się na sekcję SPECTRUM – panoramę niezależnego kina amerykańskiego ostatniego roku, ujawniającą nowych twórców, nowe talenty i zjawiska.

AMERICAN DOCS - najważniejsze produkcje dokumentalne sezonu, ukazujące oblicze Ameryki XXI wieku. Wśród prezentowanych filmów znajdą się: laureat konkursu publiczności zeszłorocznego SXSW Marwencol czy American Grindhouse o historii kina exploitation, z udziałem między innymi Quentina Tarantino.

ON THE EDGE - odkrycia, eksperymenty, filmy „na granicy” uznanych form i dopuszczalnych treści i filmy artystów (w tym nowe dzieło „ojca” awangardy nowojorskiej Jonasa Mekasa Sleepless Nights Stories).

RETROSPEKTYWY


TODD SOLONDZ, ucieleśnienie amerykańskiego twórcy niezależnego. Od kinowego debiutu Witajcie w domku dla lalek po najnowszy Dark Horse w jego twórczości przewija się tragikomiczna wizja wiecznego dorastania. Nie unika bulwersujących tematów obyczajowych, czego potwierdzeniem są głośne Happiness i Palindromy.

TERRENCE MALICK, twórca osobny, którego umiejętność łączenia hollywoodzkiego rozmachu z osobistym charakterem przesłania została potwierdzona Złotą Palmą w Cannes 2011 za Drzewo życia. W metafizycznym ujęciu amerykańskich pustkowi, dzikiej przyrody i ludzkiego zagubienia w świecie (w Badlands czy Niebiańskich dniach) nie ma sobie równych.

BILLY WILDER (1906-2002), reżyser, scenarzysta i producent urodzony w Suchej Beskidzkiej, którego dzieła takie, jak Podwójne ubezpieczenie, Bulwar Zachodzącego Słońca, Pół żartem, pół serio weszły na stałe do kanonu światowej kinematografii.

JOE SWANBERG, najważniejszy i zdecydowanie najbardziej płodny przedstawiciel ruchu mumblecore. Trzydziestolatek, którego osobiste i skrajnie niskobudżetowe filmy podbijają młodą publiczność i festiwale. W ramach przeglądu odbędzie się światowa premiera niedawno ukończonego filmu Caitlin Plays Herself.


Pełny program festiwalu od 28.10 na www.americanfilmfestival.pl
Internetowa sprzedaż karnetów (w cenie 170 zł) od 7.10 do 6.11.2011 (do wyczerpania puli).

wtorek, 20 września 2011

Grzybobranie




W gąszczu traw tekturowe grzyby, na drzewach wełniana jemioła, między gałęziami migoczące świetliki, a na niebie pluszowa chmura. 25 września podczas Grzybobrania Fundacja Form i Kształtów zamieni Park Kultury w Powsinie w las pełen bajkowych instalacji.



Przy wejściu do lasu rozdane zostaną mapy, atlasy grzybów oraz koszyki. Zbierając tekturowe grzyby niespodziewanie będzie można natknąć się na leśne instalacje. Inaczej niż w tradycyjnych przestrzeniach wystawienniczych, trzeba będzie zachować czujność, aby niczego nie przeoczyć. Nikt przecież nie wie, gdzie poszczególni projektanci zapragną ulokować przygotowane na Grzybobranie instalacje i czy w trakcie trwania „wystawy” niespodziewanie nie zmienią one swojego położenia.



Uciekając od szablonowych rozwiązań, wbrew prostym skojarzeniom, Fundacja Form i Kształtów postanowiła zaprezentować sztukę użytkową w nieoczywistym dla niej kontekście. Źródłem inspiracji dla ostatniego projektu Fundacji było grzybobranie, a tematem z jakim mieli zmierzyć się zaproszeni do współpracy projektanci – polska jesień. Wśród prac ukrytych między drzewami będzie można odnaleźć instalacje m.in. Niny Braun, Marty Niemywskiej, Mysikrólika, Magdaleny Frankowskiej i La Polki. Obok uznanych już projektantów las wypełnią projekty wyłonione w drodze konkursu na Obiekt Leśny, które oceniać będzie jury w składzie: Małgorzata Żmijska (Łódź Design), Tomek Rygalik (Studio Rygalik), Lidia Pańków (Wysokie Obcasy), Łukasz Drgas (Magazyn Praga) i Iza Rutkowska (Fundacja Form i Kształtów).



Grzybobranie – 25 września – godz. 12:00 -18:00 – Park Kultury w Powsinie

Co ma jajo do wiatraka?



Co ma jajo do wiatraka? Odpowiedź przyniesie weekend. Wystarczy wybrać się na rondo Wiatraczna, gdzie po zmroku znów będzie można zobaczyć kultową reklamę PolDrobu!

Trójwymiarowy mural nieistniejącego już zrzeszenia PolDrob od lat 70-tych ubiegłego wieku zdobił ścianę szczytową kamienicy przy Grochowskiej 215. Latem ubiegłego roku w skutek ocieplenia budynku został usunięty. Praca popularnie zwana „jajem” była prawdopodobnie jedyną nie tylko w Warszawie, lecz także całym kraju reklamą o charakterze przestrzennym. W jej centralnym punkcie była umieszczona wypukła, licząca ponad dwa metry wysokości konstrukcja jaja. Sprawiało to, że mural przez dziesięciolecia był punktem nadającym charakter dzielnicy, wyznaczał miejsce spotkań.

Naszym celem jest przywrócenie jaja Pradze. Zanim jednak (jako szczęśliwi posiadacze oryginalnej skorupki!) spróbujemy na dobre zrekonstruować reklamę, zapraszamy na wieczorne projekcje. Mamy nadzieję, że ten symboliczny powrót podkreśli nie tylko sentymentalną, lecz także artystyczną rangę muralu. W końcu reklamę tę, zarówno spośród reklam PRLu jak i współczesnych, wyróżniała po prostu doskonała grafika.

Projekcje będą odbywać się od piątku do niedzieli (23-25.09) w godz. 20-24. W programie atrakcje dla miłośników grafiki i vegańskiego drobiu pod bardziej klasyczną postacią.

Realizacja: GORO (Fundacja Vlepvnet) ANNA BRZEZIŃSKA-CZERSKA (Bliżej Konsumenta)

„Jajo” to ostatnia realizacja tegorocznego cyklu „UPDATES” to prezentacja międzynarodowej sławy artystów działających w przestrzeni publicznej. W tym roku powstał mural ELTONO oraz przez wakacje gościliśmy za sprawą kolektywu EXYZT Ufo na Placu na Rozdrożu.
Warszawiacy okazali się spragnioną publicznością propagowanych przez artystów i Fundację Vlepvnet działań i ideii uczestnictwa, partycypacji, zmienności, gdzie działania w przestrzeni publicznej nie tylko mają służyć pamięci, martyrologii czy ładnym obrazkom, ale mogą angażować na powrót mieszkańców we współtworzenie, poznawanie, odkrywanie swego miasta. Sukces poprzednich lat ukazuje, że mieszkańcy chcą mieć taki wpływ na wizerunek miasta, chcą kreować swoje małe życiowe przestrzenie w sposób aktywny.

Anna Brzezińska-Czerska
Inicjatorka i koordynatorka projektu „Bliżej konsumenta”, którego celem jest wydanie albumu poświęconego starym, warszawskim reklamom malowanym na ścianach budynków.
Absolwentka animacji kultury na polonistyce Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Filmu i Telewizji. Miłośniczka kina – nie tylko od strony widza (autorka m.in. dokumentu o neonach). Od siedmiu lat pracuje jako dziennikarka wydania warszawskiego „Rzeczpospolitej” (dziś działu kultury „Życia Warszawy”). Współpracuje przy licznych projektach społecznych, realizowanych m.in. z młodzieżą z trudnych środowisk. Na swoim koncie ma również współtworzenie i redakcję katalogów festiwali filmowych oraz albumu „Tu było kino”.

Goro
Jeden z najoryginalniejszych reprezentantów polskiej sceny nielegalnej prezentuje melancholijny mix form wysamplowanych z cywilizacyjnego kotła. artysta włamuje się za podszewkę rzeczywistości z pasją dziecka psującego zegarek. odpady i negatywy wielkomiejskiego życia selekcjonuje pod kątem pokrętnej postprzydatności, by potem przetworzyć w industrialną abstrakcję wibrującą na tajemniczej częstotliwości.

więcej informacji:
http://updateswarsaw.wordpress.com/
http://blizejkonsumenta.pl/

KONKURS: Film w 48 godzin




48 Hour Film Project to prawdziwe wyzwanie dla filmowców – ekipy mają dwie doby na przygotowanie, nakręcenie i zmontowanie krótkiego metrażu. W ramach tego eksperymentu rokrocznie powstają setki produkcji, z których najlepsze trafiają na pokazy do Cannes! Podczas poprzedniej edycji nakręcono 3 tys. filmów przygotowane przez prawie 45 tys. osób z 80 miast całego świata. Tej jesieni do wielkiego filmowego wyścigu będą mogły stanąć także ekipy z Polski. Godzina zero wybije 21 października o 18.00, kiedy to zakwalifikowane drużyny wylosują gatunek filmu, jaki mają nakręcić, poznają bohatera, który musi się w nim pojawić, oraz rekwizyt i linijkę tekstu do wykorzystania w produkcji. Tydzień później odbędą się projekcje, podczas których widzowie wskażą swojego faworyta. Równocześnie trzyosobowe jury składające się z profesjonalistów z branży audiowizualnej – Arkadiusza Tomiaka, Xawerego Żuławskiego i Jarka Barzana – wybierze najlepszy film, który weźmie udział w konkursie międzynarodowym i będzie mieć szansę na prezentację podczas specjalnych pokazów na festiwalu w Cannes!

Wszyscy chętni do zmierzenia się z czasem i konkurencją w filmowym wyścigu muszą zarejestrować się na stronie projektu www.48hfpwarsaw.pl do 14 października!

poniedziałek, 19 września 2011

Julia Marcell „JUNE”



3. października 2011, nakładem Mystic Production ukaże się nowy album Julii Marcell po tytułem "June". Jest to płyta, która przynosi wiele zmian względem swojej poprzedniczki "It Might Like You". Na pewno nie jest to już classical punk, nie ma już tej surowości brzmienia, instrumentarium zostało znacząco wzbogacone, zaś same utwory stały się bardziej cielesne, hipnotyczne.


"Nowa płyta jest kompletnie inna od "It Might Like You" i ta inność zaczyna się już na poziomie sposobu pracy nad nią" mówi Julia. "Tam było na żywo, zagraliśmy, nagraliśmy, zmiksowaliśmy. To był zapis momentu, lekki i malutki, dźwięk umiejscowiony był w bardzo określonej przestrzeni i wszystkie emocje się w niej wydarzały. Nowa płyta stwarza swoją własną przestrzeń. I dlatego powstawała długo i w bólach. Pochylaliśmy się nad każdym szczegółem, każdym brzmieniem, trochę tworzyliśmy taki własny świat dźwięków.”

Producent Moses Schneider, jego wieloletni współpracownik Ben Lauber (odpowiedzialny na "June" również za sound design) oraz Julia przez kilka miesięcy pracowali nad płytą na dwie zmiany. Później dołączył też Michael Ilbert (The Hives, The Cardigans), który miksując album nadał mu jeszcze więcej głębi i pięknie wydobył jego charakter podkreślając to, co najważniejsze, a ukrywając wszystko, co chce być zauważone dopiero po kilku przesłuchaniach.

"June" to przede wszystkim płyta o rytmie. Większość piosenek została nagrana z udziałem dwóch perkusistów, doszły też elektroniczne bębny, ale rytm jest tu również podstawą kompozycji, jest w słowach, strukturach piosenek, tworzy konstrukcje z warstw instrumentów i wokali nakładających się na siebie.
Wokali, które często same traktowane są jak instrument. "Chciałam uciec od dosłowności, od historii od a do b. Chciałam, aby teksty na tej płycie były bardziej niedopowiedziane, abstrakcyjne, żeby były raczej nastrojem, uczuciem, obrazem."

Julia Marcell jest wokalistką, kompozytorką i pianistką. Jej debiutancki album „It Might Like You” uznany został przez dziennikarzy muzycznych za jeden z najlepszych albumów w 2009 r. w Polsce. Z płytą wiąże się z ciekawa historia – krążek został nagrany dzięki wsparciu ludzi z całego świata, przy pomocy strony Sellaband.com - portalu zbudowanego na nowatorskiej koncepcji fanów inwestujących w muzykę. Płyta, podobnie jak teraz "June", ukazała się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, a Artystka regularnie koncertuje w tych i innych europejskich krajach. W ramach trasy promującej nowy album Julia z zespołem zagrają na jesieni także w Polsce.

Tracklista:
01. June
02. Matrioszka
03. Since
04. CTRL
05. Gamelan
06. Shores
07. Echo
08. I Wanna Get On Fire
09. Crows
10. Shhh
11. Aye Aye

czwartek, 15 września 2011

Festiwal WARSZAWA W BUDOWIE 1–30 października 2011



Tegoroczna, trzecia edycja festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE to ponad 60 wydarzeń – wystawy, wykłady, wycieczki, warsztaty, pokazy filmowe i projekty specjalne. Program festiwalu próbuje dać odpowiedź na trzy pytania, ważne dla każdego warszawiaka: Jak mieszkać tu taniej i lepiej? Co my, warszawiacy, możemy zrobić, by poprawiać nasze miasto? Jak przywrócić w Warszawie ład przestrzenny?

Osią festiwalu jest wystawa zatytułowana „Powrót do miasta”, zajmująca spektakularną przestrzeń Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej. Gmach główny SGH wraz z aulą, zaprojektowany w 1924 roku przez wybitnego architekta Jana Witkiewicza Koszczyca, a ukończony tuż po wojnie, jest jedną z najlepszych przestrzeni architektonicznych w Warszawie i niedoścignionym wzorem budynku użyteczności publicznej. Na potrzeby wystawy „Powrót do miasta” w auli powstaną trzy wieże, każda poświęcona jednemu z tematów festiwalu. Na każdej z wież pokazujemy materiały wypracowane w ciągu minionego półrocza przez zespoły ekspertów, tzw. „think tanki”, powołane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Pierwszy wielki temat to MIESZKALNICTWO. Jakie są możliwości budowania tańszych mieszkań? Co robić, by nie zadłużać się na całe życie? Jak urządzić się w małym mieszkaniu – jedynym, na które stać ludzi młodych? Polityka mieszkaniowa to sprawa ważna dla każdego, kto wchodzi w dorosłe życie, więc dla większej części publiczności Muzeum i dla każdego studenta SGH. W toku festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE mieszkalnictwo będzie tematem wielu warsztatów i wycieczek po mieście – architekci uczyć będą, jak projektować własne M, specjaliści od spraw mieszkaniowych pokażą, jak z grupą znajomych założyć własną spółdzielnię.
Kolejna wieża to kolejny ważny temat festiwalu: PLANOWANIE PRZESTRZENNE. To przez jego brak powstają osiedla „daleko od szosy”, bez dróg, bez chodników, bez usług. Czy miasteczko Wilanów to luksusowa pustynia? Czy grodzone osiedla to więzienia? Wystawa pokaże nie tylko, jak źle jest w tej chwili, ale i co zrobić, by było lepiej. Trzecia wieża to temat UCZESTNICTWA – czy mieszkańcy powinni brać aktywny udział w decydowaniu o mieście? O swojej dzielnicy? A może nie? Osobnym tematem wystawy jest architektura postmodernistyczna, powstająca w Polsce po 1989 roku i jej korzenie w doświadczeniu wyniesionym przez polskich architektów i budowniczych z kontraktów w postkolonialnych krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

WARSZAWA W BUDOWIE to, jak co roku popularne wycieczki, poświęcone także przedmieściom i dzielnicom peryferyjnym: azjatyckiemu miasteczku, które rozwija się wokół wietnamskiego centrum handlowego w Wólce Kosowskiej, Kępie Zawadowskiej, gdzie szklarnie i gospodarstwa ogrodnicze ustępują miejsca dziko rozwijającym się osiedlom. Znany antropolog kultury prof. Roch Sulima oprowadzi po grochowskich ogródkach działkowych. Uczestnicy wycieczek będą też podglądać najpiękniejsze balkony na wielkich osiedlach (dom z ogrodem na przedmieściach może wcale nie jest lepszy niż mieszkanie z balkonem w mieście?), wyludniające się rejony Śródmieścia (gdzie biura wypierają zwykłych mieszkańców). Przewodnicy zabiorą widzów do nieznanych, ginących obiektów sportowych. A niezmordowany popularyzator kultury dobrego jedzenia Grzegorz Łapanowski zaprosi wszystkich chętnych do wspólnego robienia przetworów z jesiennych owoców: jego warsztaty będą miały charakter sąsiedzkiej imprezy na Żoliborzu – rzecz do podpatrzenia i popularyzowania w całej Warszawie.

Tytuł głównej wystawy – „Powrót do miasta” – znajdzie swoje rozwinięcie w wykładach, sesjach i warsztatach. Wybitny amerykański architekt niemieckiego pochodzenia Helmut Jahn opowie o swoim projekcie dla berlińskiego Placu Poczdamskiego – krytykowanego przez jednych, chwalonego przez innych nowego centrum niemieckiej stolicy, które – w odróżnieniu od Placu Defilad – zabudowano w zaledwie kilka lat, według precyzyjnego planu. Urbaniści i architekci pokażą, jak przeobrazić nijaki i nieprzyjazny Park Świętokrzyski w atrakcyjny kawałek zieleni w samym środku przyszłego centrum Warszawy i jak stworzyć plan dla Skarpy Warszawskiej, by wykreować w tym rejonie kawałek żywej miejskiej przestrzeni dla kultury i rekreacji. Goście z Londynu i Kijowa przedstawią doświadczenia ich miast związane z budowaniem wielkich stadionów – na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa piłkarskie Europy i olimpiadę. Jakie błędy popełniono w Warszawie? Czy można je jeszcze naprawić? Co zrobić, by na Euro 2012 skorzystała także warszawska Praga? Większość sesji i wykładów odbywać się będzie w Audytorium Festiwalowym w Sali im. S. Kisielewskiego w Pałacu Kultury. Tymczasem popularne w poprzednich dwóch edycjach WARSZAWY W BUDOWIE sesje Departamentu Propozycji, podczas których każdy chętny ma 10 minut na przedstawienie własnego pomysłu, w tym roku ruszają „w miasto”: na Białołękę, na Pragę Północ, na Żoliborz i na Ursynów. W każdej sesji uczestniczyć będą w tym roku burmistrzowie dzielnic i podlegającym im urzędnicy.W pawilonie na Krakowskim Przedmieściu spotka się z publicznością jego projektant – Olafur Eliasson, jeden z najbardziej cenionych artystów współczesnych, twórca takich instalacji jak The Weather Project – słynny sztuczny zachód słońca w londyńskiej Tate Modern. Opowie o swej fascynacji Berlinem, bohaterem jego szeroko komentowanej wystawy „Inner City Out” (2010), która wydobywała ciągłą zmienność miejskiego krajobrazu i to, jak reagują nań ludzkie zmysły. Zmysły pobudzi z pewnością także instalacja wybitnego brytyjskiego artysty młodego pokolenia Ryana Gandera – Really Shiny Things That Don’t Mean Anything (Naprawdę świecące rzeczy, które nic nie znaczą), wielka magnetyczna kula, połyskująca mnóstwem metalowych obiektów, która stanie na zapomnianej i zaniedbanej Trybunie Honorowej na placu Defilad. Instalacja Ryana Gandera inicjuje cykl projektów artystycznych w przestrzeni miejskiej, realizowany wspólnie z władzami Warszawy, zatytułowany „Nowe miejsce (Trybuna)”. Metaliczna kula pośrodku placu Defilad ma przypominać wszystkim, że to tu jest środek Warszawy i to tu wrócić muszą kiedyś miasto i jego mieszkańcy.
Osobnym projektem w ramach WARSZAWY W BUDOWIE – związanym z tematyką designu – jest wystawa BLACK² niemieckiego projektanta Konstantina Grcica, jednego z najważniejszych designerów świata, prezentująca jego wybór kultowych produktów przemysłowych, których formą jest czarny kwadrat. Wystawa ta – obowiązkowa dla wszystkich miłośników designu – prezentowana będzie w siedzibie tymczasowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Pańskiej 3. Kontantin Grcic przyjedzie z tej okazji do Warszawy – jego wykład już 3 października w Sali Rudniewa w Pałacu Kultury o godz. 18.00, przed wernisażem wystawy.

Pełen program festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE od 20 września dostępny na stronie warszawawbudowie.pl

Kat Shoguna



Kat Shoguna
(„Shogun Assassin”)
reż. Rober Houston / Kenji Misumi
9th Plan
A!A!A!A!




Kto mieczem wojuje...
Kultową opowieść o tragicznie owdowiałym roninie i jego kilkuletnim synu zna większość miłośników japońskiej popkultury. Nie zawsze świadomie kojarzą ją również fani Wu-Tang Clanu. Słyszeli o niej także i wielbiciele talentu Tarantino. Mistrz katany Kozure Ōkami pierwszych przeciwników położył trupem w 1970 r na kartach mangi „Samotny wilk i szczenię”. Od tamtej pory dramatyczne losy pozbawionego zasad wojownika przewijają się przez dziesiątki komiksów, książek, filmów i płyt. Na kinowym ekranie pierwsze litry krwi tandem ojciec i syn przelał w 1972 r. w obrazie „Miecz zemsty”. Historia wendety na mordercach matki małego Daigoro doczekała się pięciu kolejnych części (japońskich) oraz amerykańskiego kolażu oryginalnych scen, który w 1980 r. został wydany pod tytułem „Kat Shoguna”, a teraz rozpoczyna serię DVD „Kino Bushido”. To właśnie tej wersji domagała się na dobranoc mała B.B. z „Kill Billa”, a fragmentów kwestii angielskiego narratora złożyły się na skity z klasycznego albumu „Liquid Swords” Geniusa. Na czym jak na czym, ale na spektakularnych pojedynkach i porywających tematach muzycznych Quentin i GZA znają się świetnie. [Filip Kalinowski]


Premierą filmu „Kat Shoguna” rozpoczyna działalność nowa firma dystrybucyjna 9th Plan. Drugą pozycją w jej katalogu będzie dokument o japońskim tatuażu tebori „Mario Barth: Under the Skin”.

Skóra, w której żyję („La Piel que habito”)



reż. Pedro Almodóvar
obsada: Antonio Banderas, Elena Anaya, Blanca Suarez
Hiszpania 2011, 117 min
Gutek Film, 16 września
A!A!A!A!



Genderowe igraszki
Największy przegrany ostatniego festiwalu w Cannes. Obraz, który za sprawą skandalu autorstwa Larsa von Triera i budzącego skrajne emocje arcydzieła Terrence’a Malicka przez najważniejszą imprezę filmową świata przemknął niemal niezauważenie. Nie zaznaczył swojej obecność także w jurorskim werdykcie. Szkoda, zwłaszcza że mamy do czynienia z jednym z najciekawszych dzieł w dorobku hiszpańskiego mistrza. „Boski” Pedro postanowił tym razem do standardowego, jak na siebie, gatunkowego melanżu dorzucić szczyptę psychologicznego thrillera i zaskakująco pokaźną dawkę kina science fiction. Jego bohater – światowej sławy chirurg plastyczny (Antonio Banderas) – w położonej na odludziu rezydencji ukrywa tajemniczą kobietę do złudzenia przypominającą jego zmarłą przed laty żonę. Emocjonalno-medyczny eksperyment, którego na niej dokonuje, przynosi rezultaty równie zaskakujące co jego geneza, którą z biegiem czasu odkrywamy. U Almodóvara zabawa kinem, żonglowanie stylami i gatunkami oraz autoironiczny ton nie jest jedynie zwykłą igraszką, zawsze czemuś służy. Nawet z pozoru najbardziej rozrywkowe i lekkie dzieła niosą zazwyczaj poważne społeczne i polityczne przesłanie. Słynący ze szczególnej wrażliwości na tematy dotyczące ludzkiej tożsamości i seksualności twórca nie ustaje w dzieleniu się z publicznością własną wizją człowieka, w której tradycyjnie przeciwstawne, czarno-białe kategorie męskości i kobiecości zyskują pełne, tęczowe spektrum równoprawnych odcieni i barw. „Skóra…” jest kolejną wypowiedzią w tej kwestii. Zabawy z płcią nie są dla Hiszpana niczym nowym, po raz pierwszy jednak potraktował je tak dosłownie. Nie ujmuje to wprawdzie filmowi uroku i miana jednego z najbardziej precyzyjnie zrealizowanych tytułów Almodóvara, ale u co bardziej wrażliwych może budzić niesmak. [Bartek Pulcyn]

środa, 14 września 2011

Rap History Warsaw przedstawia - Projekt Parias



Najpopularniejszy cykl imprezowy w stolicy powraca po wakacyjnej przerwie! Ekipa Rap History Warsaw ma zaszczyt zaprosić wszystkich fanów dobrej muzyki na koncert grupy Parias. Trio złożone z Eldo, Pelsona i Włodiego to obecnie jeden z najciekawszych projektów na rodzimej scenie hiphopowej. Od momentu kwietniowej premiery, debiutancki album formacji utrzymuje się w ścisłej czołówce muzycznych bestsellerów. Występ trójki MC's odbędzie się dokładnie 1 października w dobrze znanym wszystkim imprezowiczom klubie 1500m2 na warszawskim Powiślu.


Ale to nie wszystko! Gospodarze eventu przygotowali bowiem dla przybyłych gości wyjątkową atrakcję. Before oraz after imprezy upłyną pod znakiem klasycznych beatów największych tuzów rapowej produkcji z Nowego Jorku - DJ'a Premiera oraz Pete Rocka. Muzycznej retrospekcji w formie party battle dokonają Steez i Anusz.


Miła niespodzianka czeka też wielbicieli miejskich sportów, albowiem tego wieczoru przestrzeń klubowa zamieni się w urodzinowy mini-skatepark na 10-lecie Woodcampu. Z tej okazji odbędzie się projekcja filmu, dokumentującego dorobek wyjazdów, organizowanych przez Kayo Travel (www.kayotravel.pl) oraz wystawa zdjęć o tematyce skate/snow/surf. Ukoronowaniem deskorolkowego szaleństwa będzie mocny gitarowy koncert na małej sali w wykonaniu The Stubs. Zapraszamy serdecznie!


Rap History Warsaw - Projekt Parias/10-lat Woodcamp
01.10.2011 - klub 1500m2, ul. Solec 18
Start: 18:00
Wejście: przedsprzedaż - 25 zł, w dniu imprezy - 30 zł

MUZYCZNE CIOSY NA BOKSERSKIM RINGU



RED BULL I-BATTLE, WARSZAWA - 19 PAŹDZIERNIKA, KATOWICE – 27 PAŹDZIERNIKA

Już pod koniec października w ramach Red Bull I-Battle w polskich klubach ruszy muzyczna ofensywa! Pierwsze pojedynki na dźwięki wypuszczane z iPodów odbędą się 19 października w Warszawie i 27 października w Katowicach. Osiem dwuosobowych drużyn stanie na ringu bokserskim w starciu muzycznym i będzie walczyć o uznanie publiczności! Reprezentanci rywalizujący o miano najlepszych selektorów to ekipy, które w wirtualnych pojedynkach zdobyły najwięcej głosów internatów na www.redbullibattle.pl

Koniec roku zapowiada się wyjątkowo energetycznie dla wielbicieli klubowych imprez i dobrej muzycznej zabawy! Już 19 października w warszawskim klubie 1500 metrów i 27 października w katowickim Oku Miasta odbędą się pierwsze potyczki w ringu w ramach Red Bull I-Battle. Bitwa na iPody to wyzwanie dla wszystkich, którzy chcą być mistrzami muzycznej wagi ciężkiej! Osiem dwuosobowych drużyn, uzbrojonych w iPody wypełnione powalającymi na kolana utworami zmierzy się w aranżowanych pojedynkach. Teamy będą musiały celnie ripostować przeciwników przy jednoczesnym pozyskiwaniu „głosów” publiczności! Zwycięzca zostanie wyłoniony po zmierzeniu natężenia owacji miernikiem decybeli.

Jesienna edycja projektu, jest pierwszą, która umożliwiła uczestnictwo wszystkim chętnym, którzy rywalizowali w wirtualnych pojedynkach podczas fazy kwalifikacyjnej trwającej przez cały wrzesień na stronie www.redbullibattle.pl .

W ramach realnych imprez Red Bull I-Battle odbędą się bitwy w systemie pucharowym, podczas których każda z drużyn zaprezentuje muzyczny kawałek o maksymalnej długości półtorej minuty. Pojedynki odbywać się będą na zasadzie „utwór za utwór”.

Następnymi przystankami na klubowej mapie Polski będą w listopadzie: Poznań, Wrocław, Kraków, Szczecin oraz w grudniu: Białystok i Gdańsk

NAZWA: RED BULL I-BATTLE - WARSZAWA
MIEJSCE: 1500 METRÓW DO WYNAĘCIA, UL. SOLEC 18
DATA: 19 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 21.00
PROWADZĄCY: RUFIN
WEJŚCIE DLA PUBLICZNOŚCI: 10 ZŁ OD OSOBY (W TYM RED BULL)

NAZWA: RED BULL I-BATTLE - KATOWICE
MIEJSCE: OKO MIASTA, UL. RONDO IM.GEN.JERZEGO ZIĘTKA 1
DATA: 19 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 21.00
PROWADZĄCY: RUFIN
WEJŚCIE DLA PUBLICZNOŚCI: 10 ZŁ OD OSOBY (W TYM RED BULL)




Więcej informacji można znaleźć na stronie www.redbullibattle.pl

foto: Red Bull I-BattleZakopane_fot. Łukasz Nazdraczew_Red Bull Content Pool

wtorek, 13 września 2011

Łódź Design Festival 2011



Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się między 20 a 30 października pod hasłem Zmiana! Wybór takiej myśli przewodniej ma zwrócić uwagę na dokonujące się zmiany w myśleniu o projektowaniu.
Co nowego w tegorocznej edycji?
nowe miejsce, wystawy Programu Otwartego, Edukreacja, wykłady podzielone na bloki tematyczne

W programie głównym Festiwalu zaprezentowane zostaną dwie wystawy: Przekierowanie i NeoFarm. Kuratorzy, Centrum Architektury i BCXSY, stawiają w swoich projektach tezy i zadają pytania – na niektó re udzielają odpowiedzi, innych musimy poszukać razem z nimi. Podczas imprezy nie zabraknie również stałych, sprawdzonych w poprzednich latach wydarzeń: przeglądu międzynarodowych szkół projektowych, konkursu make me!, przeglądu portfolio, tematycznych bloków wykładowych, pokazów filmowych i dyskusji.

Więcej informacji o programie i nowościach można znaleźć na stronie tegorocznej edycji Festiwalu www.lodzdesign.com

poniedziałek, 12 września 2011

Bączki i meble prezydencji na wystawie



W piątek 16 września 2011 r. w warszawskiej Kordegardzie otwarta zostanie wystawa „ZAPROJEKTOWANE DLA PREZYDENCJI”, podczas której zaprezentowane zostaną meble, upominki i publikacje przygotowane na potrzeby polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Ich autorami są czołowi polscy projektanci, których Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprosiło do współpracy w 2010 r.

Na wystawie będzie można obejrzeć meble zaprojektowane m.in. przez Tomka Rygalika, który jako architekt prezydencji odpowiada również za aranżację wnętrz w obiektach spotkań oraz budynku Sekretariatu Generalnego Rady UE w Brukseli.
Nie zabraknie również upominków wręczanych podczas prezydencji delegacjom. Zaprezentowane zostaną słynne bączki autorstwa Moniki Wilczyńskiej i Smaga Projektanci, zestaw Mleko i Miód autorstwa Beza Projekt, aktówki projektantki mody Ani Kuczyński oraz spinki z krzemieniem pasiastym autorstwa Doroty Kempko. Tradycją każdej prezydencji jest także rozdawanie krawatów
i apaszek. Polskie zaprojektował Maciej Zaremba ze znanej warszawskiej pracowni krawieckiej Zaremba, której historia sięga 1894 roku.
Identyfikację wizualną prezydencji dopełniają oryginalne publikacje About Polska (oprac. Grzegorz Piątek, Fundacja Bęc Zmiana, proj. Tomek Bersz) oraz Cuisine.pl (oprac. Monika Kucia, proj. Ela Skrzypek).
Przedmioty opowiadają o Polsce tak samo wyraziście jak słowa. Wzornictwo jest nośnikiem tożsamości kulturowej i narodowej, a jej wyrazem są przedmioty codziennego użytku, kulinaria, wykorzystanie materiałów, tradycja projektowania.

– Promocja Polski poprzez design to strategia, która przyświecała nam od początku pracy nad projektem prezydencji – powiedziała Joanna Skoczek, dyrektor departamentu koordynującego przewodnictwo w Radzie UE w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – pokazujemy Polskę jako kraj kreatywnych i uśmiechniętych ludzi, kraj będący młodym sercem Europy, niosący pozytywną energię, dokładnie tak jak na świecie powiew energii i młodości niosą właśnie polscy projektanci.
Przedmioty zaprojektowane dla polskiej prezydencji to naturalne, tradycyjne materiały ubrane
w proste, oszczędne formy. Wykorzystują piękno, różnorodność i unikalność rodzimych surowców, takich jak drewno, porcelana czy krzemień pasiasty. Minimalizm i funkcjonalność stanowią wspólny mianownik wszystkich projektów. To design nawiązujący do naszej kultury, a przy tym kreatywny, nowoczesny, czasem zabawny.

Wzornictwo traktowane jest jako wizytówka Polski na arenie międzynarodowej. Prezentowane
na wystawie projekty będą wykorzystywane zarówno w materiałach promocyjnych, jak i wyposażeniu lokalizacji, w których odbywają się wydarzenia prezydencji.

16 września 2011 – 2 października 2011.
Galeria Kordegarda
ul . Krakowskie Przedmieście 15/17
Warszawa